Menu Zamknij

MŁODZIKI W KARPACZU

Wraz z początkiem sierpnia rocznik 2009 wybrał się na tygodniowy obóz piłkarski do Karpacza. Trenerzy Maciej Szpila i Tomasz Gapski opowiadają nam, co interesującego wydarzyło się podczas zgrupowania na południu Polski.

Udaliśmy się w góry, ponieważ chcieliśmy w profesjonalnych warunkach przygotować się do rozgrywek ligowych. Nocowaliśmy w ośrodku „Nowa Królowa Karkonoszy”, który jest usytuowany tuż przy nowoczesnym stadionie im. Ireny Szewińskiej w Karpaczu.Warunki noclegowe oraz wyżywienie były na bardzo wysokim poziomie. Murawa na stadionie była poddawana codziennej pielęgnacji i regeneracji, co zapewniło nam komfort pracy. 

Plan obozu był szczegółowo zaplanowany tak, aby prócz piłkarskich jednostek treningowych zapewnić naszym zawodnikom zajęcia motoryczne, zajęcia z psychologii sportu oraz odpowiednią regenerację. Nasz plan obejmował następujące zajęcia: 

  • 8 piłkarskich jednostek treningowych
  • 3 motoryczne jednostki treningowe, w których skupiliśmy się na kształtowaniu wzorców ruchowych oraz siły,
  • zajęcia fitness,
  • wejście na najwyższy szczyt Karkonoszy (Śnieżka 1603 m n.p.m.),
  • 4 regeneracyjne jednostki treningowe (3x stretching statyczny + rollowanie, 1x aquapark w Hotelu Sandra)
  • 2 zajęcia psychologiczne (trening sportmedytacji, wybór kapitanów na nowy sezon)
  • 5 meczów sparingowych w formule 11×11 

Plan został zrealizowany w stu procentach. Jesteśmy bardzo zadowoleni z przepracowanego czasu, który istotnie wpłynął na rozwój naszych zawodników. Dodatkowo cieszymy się bardzo, że w obozie wzięli udział WSZYSCY zawodnicy, którzy w nadchodzącym sezonie będą reprezentować nasz Klub w ligowych rozgrywkach.

Wyniki sparingów:

1:3 przeciwko Zaborze Zabrze (2007)
5:2 przeciwko AP Football Wrocław (2007/2008)
1:5 przeciwko KS Karkonosze Jelenia Góra (2007/2008)
3:3 przeciwko KP Pomerania Gdańsk (2008/2009)

[ngg src=”galleries” ids=”98″ display=”basic_slideshow”]