Menu Zamknij

#OLEKKS: Cel? 3 pkt.

Drużyna z Kalisza przekonała się w ubiegłorocznych rozgrywkach, że 2. sezon jest dla beniaminka zdecydowanie najtrudniejszy. 13. lokata na finiszu to mierny wynik, mając w pamięci rezultat z sezonu 2020/2021, kiedy “Duma Kalisza” zapewniła sobie grę w barażach zajmując wysoką, 5. lokatę. Po wygranej z Wigrami Suwałki, w decydującej fazie baraży wysoko przegrali na własnym ternie ze Skrą Częstochowa i pożegnali marzenia o promocji do Fortuna 1. ligi.  

Już po 13. Kolejkach kampanii 2021/2022 ze stanowiskiem trenera pożegnał się Ryszard Wieczorek – ojciec awansu do II ligi i wspomnianego, 5. miejsca dającego możliwość walki o promocję w barażach. Włodarze klubu postawili na byłego trenera Jagielloni i asystenta Adama Nawałki w kadrze – Bogdana Zająca. Cel był jeden – ponowna walka o pozycję gwarantującą grę w barażach. Czas pokazał jednak, że 49-latek nie będzie w stanie zrealizować tego zadania. W 17. Meczach pod jego wodzą, KKS wygrał tylko 6, co poskutkowało kolejną, drugą już roszadą na stanowisku trenera. 2 maja stery powierzono co prawda Stanisławowi Szpyrce, lecz i to nie okazało się rozwiązaniem “na dłużej”. Obecny szkoleniowiec KKS-u, Bartosz Tarachulski prowadzi zespół od 13. Czerwca.  

Podczas przedsezonowych przygotowań drużyna Bartosza Tarachulskiego rozegrała 3. gry kontrolne, w których odniosła 3 zwycięstwa (3:2 z Polonią Środa Mazowiecka, 3:0 z rezerwami Śląska i 2:1 z Chojniczanką) i 2 remisy (1:1 z Wartą Sieradz i 0:0 z Chrobrym Głogów). Początek obecnych rozgrywek może napawać optymizmem kibiców z Kalisza – w pierwszej kolejce ich drużyna wysoko pokonała Garbarnię 3:0, a następnie w rundzie wstępnej Pucharu Polski zmiotła aż 4:0 Wigry Suwałki. Warto wspomnieć, że jutrzejszy mecz w Elblągu będzie dla nich dopiero 2. meczem rozegranym w ramach eWinner 2. ligi (mecz 1. kolejki z Polonią Warszawa został przełożony). 

W trakcie letniego okresu przygotowawczego zespół KKS-u opuścili: Mateusz Majewski, Mateusz Baran, Andrzej Kaszuba, Przemysław Stolc, Maurycy Przybył, Jakub Staszak, Mateusz Mączyński oraz Bartosz Waleńcik. W ich miejsce dołączyli Wojciech Maroszek oraz Jakub Wilczyński (poprzednio Hutnik Kraków). W ostatnim czasie potwierdzono także wypożyczenia młodych zawodników Arki Gdynia: 19-letniego obrońcy Kasjana Lipkowskiego oraz 18-letniego pomocnika Patryka Soboczyńskiego. 

W poprzednim sezonie mierzyliśmy się z “Trójkolorowymi” już w inauguracyjnej, 1. kolejce. Wówczas, na wyjeździe zremisowaliśmy 2:2 po bramkach Yana Senkevicha i Miłosza Kałahura. W rundzie rewanżowej, w 19. Kolejce, na własnym obiekcie musieliśmy uznać wyższość gości, którzy odnieśli skromne zwycięstwo 1:0.  

Arbitrem jutrzejszego spotkania będzie Łukasz Ostrowski ze Szczecina, który w sezonie 2021/2022 poprowadził jeden mecz z udziałem Olimpijczyków, wspomnianą porażkę 0:1 z KKS-em. Na liniach wspomagać go mają Wiktor Wątroba i Marek Bielanin. Sędzią technicznym został wyznaczony Damian Krumplewski. 

GŁÓWNYMI SPONSORAMI OLIMPII ELBLĄG SĄ: