Menu Zamknij

#OLEKOT: Rywal pod lupą

Jutro, w meczu 13. kolejki eWinner 2. Ligi Olimpijczycy podejmą na własnym obiekcie aktualnego lidera tabeli – Kotwicę Kołobrzeg. Start spotkania zaplanowano na godz. 14:30.

Kotwica jest niewątpliwie rewelacją tegorocznych rozgrywek. Beniaminek prowadzony przez trenera Marcina Płuskę w jedenastu meczach uzbierał aż 29 punków. Na taki wynik złożyło się dziewięć zwycięstw i dwa remisy. Tym samym zespół z Kołobrzegu pozostaje jedyną niepokonaną druzyną eWinner 2. ligi w obecnych rozgrywkach.

Przewaga aż 6. punktów nad druga w tabeli Polonią Warszawa sprawia, że to Biało-niebieskich trzeba uznać za faworyta tego spotkania. Nie dzielmy jednak skóry na niedźwiedziu – każda seria kiedyś się kończy, a drużyna Przemysława Gomułki niejednokrotnie pokazała, że walczy do końca i braku charakteru nie można jej zarzucić. Czy będzie stać nas jutro na sprawienie niespodzianki? Wszyscy na to liczymy. Po serii trzech spotkań bez zwycięstwa Związkowi są coraz bardziej głodni zgarnięcia pełnej puli.

Kotwa swoją historię zaczęła pisać w 1946 roku. W pierwszych latach istnienia kołobrzeski zespół nosił nazwy: Kolejarz-Bałtyk, Kolejarz, Barka oraz Budowlani i dopiero w 1958 roku przyjął obecną nazwę. Do największych sukcesów Biało-niebieskich zaliczyć możemy należy awans do II ligi w sezonie 08/09, zakończony zajęciem 6. pozycji. Warto wspomnieć również 2-krotne wywalczenie wojewódzkiego Pucharu Polski w sezonach 2007/08 oraz 2011/12.

Sezon 2021/2022 to walka o awans na szczebel centralny, która toczyła się do ostatniej kolejki, kiedy to Olimpia Grudziądz będąca największym rywalem w walce o promocję poległa ze Świtem Skolwin dając Kotwie upragniony skok do 2. ligi. Ciekawostką, która wzbudziła wiele kontrowersji jest fakt, że po zakończeniu wspomnianego sezonu szkoleniowiec Olimpii Marcin Płuska wraz z grupą 5. swoich zawodników (Cabrera, Bojas, Witasik, Cywiński i Kaczmarek) zamienili…. Olimpię na Kotwicę.

Po awansie zespół został wzmocniony. Poza zaciągiem z Grudziądza do Kołobrzegu porzenieśli się między innymi: Filip Modelski z Termaliki Nieciecza, Bartłomiej Kulejewski z Ruchu Chorzów, Josip Soljić z Resovii  czy –Sebastianem Murawski z Raduni Stężyca.

Najskuteczniejszymi graczami Kotwy są przeżywający drugą młodość Grzegorz Goncerz z 6. trafieniami na koncie (były król strzelców I ligi w barwach GKS-u Katowice) oraz 19-letni Kamil Kort, wychowanek Pogoni Szczecin i brat Dawida, w przeszłości zawodnika m.in. Pogoni Szczecin, Wisły Kraków i greckiego Atromitosu Ateny.

Dobrą wiadomością przed jutrzejszym meczem jest fakt, że nikt z talii trenera Gomułki nie pauzuje za nadmiar żółtych kartek. Do kadry po wyleczeniu urazów wrócili już Michał Kuczałek i Marcin Rajch – ich obu mogliśmy zobaczyć na boisku już w ostatnim spotkaniu z Radunią.

Czy lider z Kołobrzegu zazna pierwszy raz w tym sezonie smaku porażki? O tym przekonamy się już jutro! Jedno jest pewne – czeka nas świetne widowisko i mecz walki, na który zapraszamy wszystkich Kibiców Żółto-biało-niebieskich. Pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi na A8 już o 14:30.


GŁÓWNYMI SPONSORAMI OLIMPII ELBLĄG SĄ: