Menu Zamknij

OLIMPIA DZIĘKUJE ZA PIĘKNE CHWILE

Z dniem 30 czerwca 2020 roku kończą się umowy części zawodników naszego klubu. W ostatnim czasie prowadzone były rozmowy na temat ich przyszłości.

Zarząd Olimpii zdaje sobie sprawę, że po podjęciu trudnych decyzji związanych z przyszłością Klubu, nadszedł czas budowy nowego zespołu na kolejny sezon. W związku z tym postanowiono, że Klub przedłuży umowy o dalszą współpracę tylko z tymi zawodnikami, którzy są w pełni zdrowi oraz wyrażają chęć pozostania w Olimpii na kolejny sezon. Zdecydowano nie wiązać się dodatkowym aneksem do umowy z zawodnikami na jeden miesiąc gry, z wyjątkiem piłkarzy wypożyczonych. Wszyscy piłkarze do końca sezonu, czyli do 31 lipca, nadal są uprawnionymi do gry w barwach Olimpii, z wyjątkiem czynnego brania udziału w rozgrywkach. Kilku wymienionych poniżej piłkarzy otrzymało ofertę dalszego pobytu w naszym Klubie i w każdym momencie mogą dołączyć do zespołu, jeśli tylko dojdziemy do wspólnego porozumienia.

Lista zawodników, którzy nie podpisali umowy z klubem na dzień 30 czerwca 2020 roku:

Sebastian Madejski – w Olimpii Elbląg od października 2018 roku. Dla klubu rozegrał 47 spotkań i 14 z nich zakończył z czystym kontem.

Michał Kuczałek – spędził przy Agrykola 8 dwa lata, w barwach Olimpii zagrał 59 meczów i zdobył dla niej 11 bramek.

Michał Miller – autor 7 bramek i 2 asyst w sezonie 2019/20. Żółto-biało-niebieskie barwy reprezentował jeden sezon.

Damian Szuprytowski – popularny Mały drugi raz w karierze żegna się z Olimpią Elbląg. 31-letni pomocnik w tym sezonie (2. Liga + Puchar Polski) zanotował 9 bramek oraz tyle samo asyst. W przyszłej kampanii będzie występował dla trzecioligowej Raduni Stężyca. 

Cezary Demianiuk – wychowanek Pogoni Siedlce dołączył do Olimpii w zimowym okienku w lutym 2019 roku i zagrał dla niej 42 spotkania. Ten sezon zakończył z liczbą 4 goli i 5 asyst.

Przemysław Brychlik – ex-napastnik ROW-u Rybnik opuszcza Elbląg po roku gry. Ma na swoim koncie 4 trafienia i 3 asysty.

Oleksij Prytuliak – ukraiński pomocnik na długie lata będzie pamiętany przez kibiców Olimpii, głównie dzięki bramce przeciwko Elanie Toruń, która w ostatnich minutach meczu dała utrzymanie w 2. Lidze. Łącznie 34-krotnie reprezentował żółto-biało-niebieskie barwy i 5 razy trafiał do siatki rywali. 

Bruno Żołądź – jego karierę w klubie z Elbląga pokrzyżowała kontuzja więzadeł krzyżowych, której nabawił się w ostatnim meczu 2019 roku przeciwko Elanie Toruń. Łącznie z tym spotkaniem wystąpił dla Olimpii 19 razy.

Maciej Rozumowski – wychowanek Olimpii, który dla zespołu seniorskiego wystąpił w 22 meczach.

 

Wszystkim zawodnikom bardzo dziękujemy za godne reprezentowanie Olimpii Elbląg oraz życzymy powodzenia na dalszej drodze piłkarskiej kariery. Będziemy o Was pamiętać!

 

 

Daniel Morys, Oskar Ryk oraz Michał Bednarski przedłużyli swoje wypożyczenia do końca trwających rozgrywek.

Pozostali zawodnicy, którym kończyły się kontrakty, przedłużyli swoje umowy z klubem do końca czerwca 2021 roku.