Menu Zamknij

Olimpia II lepsza od Tęczy

Mogły być obawy przed meczem z Tęczą Biskupiec, w końcu goście na wyjazdach nie przegrywają. Mogły być obawy, bo "na papierze" Tęcza dysponuje doświadczonymi i uznanymi nazwiskami. Olimpia II jednak zagrała bez kompleksów i ograła na własnym terenie gości z Biskupca.

W przedmeczowej rozmowie trener bramkarzy Adam Urbanowicz słusznie zauważył, że trzeba wygrać, aby zachować swój status i znajdować się na czołowych pozycjach w forBET IV lidze. Jak wyglądała odprawa przedmeczowa i jakich użyto słów motywacyjnych nie wiemy, ale były niezwykle skuteczne.

Od pierwszych minut Olimpia II narzuciła swoje warunki. W 17. minucie okazja Czaplińskiego, do szczęścia zabrakło niewiele. Dwie minuty później gol przepiękny. Krystian Kardyś strzelił idealnie, mocno, technicznie, fenomenalnie. Czekamy na magazyn forBET IV ligi i na kandydatów na bramkę kolejki…

Żółto-biało-niebiescy postanowili nie spoczywać na laurach i szukali kolejnych okazji. Najbliżej był Dawid Wierzba, którego strzał był silny i celny, ale bramkarz gości spisał się wyśmienicie. Do przerwy 1:0.

Zmiana stron, zmieniła również nastawienie mentalne drużyny gości. Tęcza wyszła nabuzowana, szukała swoich okazji. Dwukrotnie próbował Burzyński (nota bene wychowanek naszego klubu), po dwukrotnych podaniach od Galika. Każdą próbę gości powstrzymywał jednak Łukasz Łęgowski. Bramka w końcu wpadał, ale dla Olimpii II. Mieliśmy 82. minutę. Piłkę przejął Jakub Sangowski w okolicach linii środkowej. Minął przeciwnika, potem kolejnego, następnie kolejnego, był już przed linią 16. metra, mógł strzelać, ale postanowił okiwać kolejnego obrońcę, znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, strzelił w prawo, Lawrenc rzucił się w lewo i zrobiło się 2:0. Gol równie piękny co pierwszy.

O końcowych fragmentach nie można mówić, że Olimpia II się rozluźniła, po prostu Tęcza przeprowadziła akcję w dobrym tempie, z zagraniami z pierwszej piłki i zakończoną soczystym, precyzyjnym strzałem. Kontaktowy gol padł w 93. minucie, zatem na dalsze strzelanie nie było już czasu. W każdym razie na listę strzelców wpisał Patryk Burzyński.

Po zwycięstwie Olimpia II awansowała na 4. miejsce w tabeli tracąc do lidera DKS-u Dobre Miasto trzy punkty. Za tydzień elblążanie zmierzą się z Jeziorakiem Iława. Mecz w sobotę, 7 października, godzina 15:30. Miejsce spotkania zostanie jeszcze podana, bo na kilku boiskach będą trwały prace renowacyjne.

Olimpia II Elbląg – Tęcza Biskupiec 2:1 (1:0)

1:0 Kardyś 19′
2:0 Sangowski 82′
2:1 Burzyński 93′

Olimpia II: Łęgowski – Tobojka (71′ Piróg), Kardyś (88′ Rychter), Kazimierowski (83′ Leszczyński), Wierzba, Sangowski (88′ Furmański), Kasprzykowski, Łąpieś, Czapliński (58′ Sznajder), Łabecki, Łaszak.