Menu Zamknij

OLIMPIA vs GARBARNIA

Już jutro po końcowym gwizdku dowiemy się jaka przyszłość czeka zespół Olimpii Elbląg. Baraże nadal są w zasięgu ręki, ale warunkiem do ich przystąpienia będzie zwycięstwo w Krakowie lub korzystny układ wyników w pozostałych meczach ostatniej kolejki 2. Ligi. Początek spotkania o 17:00.

Niezależnie od finalnego rezultatu, końcówka sezonu 2. Ligi to istny rollercoaster. Przed ostatnią kolejką nadal nie wiemy kto awansuje bezpośrednio na zaplecze Ekstraklasy oraz która drużyna uzupełni grono spadkowiczów. Końcowy układ tabeli może jeszcze ulec dużemu przetasowaniu, a w tej talii znajduje się także Olimpia Elbląg.

Nasz najbliższy przeciwnik znajduje się na 8. lokacie z dorobkiem 47 punktów, jednak w sferze ich zainteresowań nie znajduje się chęć przystąpienia do gry w Fortuna 1. Lidze. Na stronie Polskiego Związku Piłki Nożnej możemy przeczytać:

W środę, 22 lipca 2020 roku, Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN rozpatrzyła wnioski klubów o przyznanie licencji.

Komisja postanowiła:

[…]

4. Nie przyznać licencji uprawniającej do udziału w rozgrywkach I ligi w sezonie 2020/2021 Klubom:
Garbarnia Kraków – w związku z brakiem obiektu spełniającego kryteria infrastrukturalne określone w Podręczniku Licencyjnym dla Klubów I ligi na sezon 2020/2021;
Skra Częstochowa – w związku z brakiem obiektu spełniającego kryteria infrastrukturalne określone w Podręczniku Licencyjnym dla Klubów I ligi na sezon 2020/2021.

Nie oznacza to jednak łatwej przeprawy na Stadionie Garbarni. Ich forma w ostatnich 6 spotkaniach robi wrażenie: 5 zwycięstw, 1 porażka, bilans 13:5. Ponadto poprzedni pojedynek z Brązowymi (09.11.19) nie należał do łatwych, o czym doskonale świadczy końcowy rezultat spotkania. Wtedy bramki oglądaliśmy dopiero w końcówce, a o emocje do ostatniego gwizdka arbitra zadbali najpierw Michał Miller, a na 7 minut przed zakończeniem zawodów do bramki Olimpii trafił Jakub Kowalski, wyrywając komplet punktów sprzed nosa Żółto-biało-niebieskich.

Co ciekawe ewentualna powtórka z 17. kolejki nie skreśla marzeń Związkowych o grę w barażach. W tym wypadku Olimpijczycy muszą liczyć na zwycięstwo GieKSy nad Resovią lub niemoc Stali Rzeszów, która musiałaby przynajmniej nie wygrać na własnym stadionie ze Skrą Częstochowa.

Odłóżmy na bok kalkulacje i na koniec sprawdźmy co słychać w kadrze Olimpii. Urazy Lewandowskiego i Balewskiego co jasne wykluczają ich udział w meczu, ale to nie koniec drobnych problemów, z którymi musi zmierzyć się sztab Związkowych. Nadal nie jesteśmy pewni, czy Tomasz Sedlewski dojdzie do pełni zdrowia i zgłosi stuprocentową gotowość do gry, a jest to pokłosie zdarzenia z pierwszej połowy spotkania przeciwko Legionovii. Oprócz niego na dolegliwości w stawie skokowym skarżył się Klaudiusz Krasa i jego występ niestety także stoi pod znakiem zapytania. W tym wypadku nie pozostaje nam nic innego jak uzbroić się w cierpliwość, czekać na pomyślny rozwój zdarzeń i trzymać kciuki za Olimpię do samego końca.

Jutrzejsze zawody poprowadzi arbiter Mateusz Bielawski z Mysłowic, a na liniach asystować mu będą Marcin Kasprzyk oraz Daniel Szpila. Sędzią technicznym będzie Jacek Lis.

 

34. kolejka, 2. LIGA

RKS Garbarnia Kraków (8.) vs ZKS Olimpia Elbląg (6.)

STADION GARBARNI, RYDLÓWKA 23
25 lipca, godzina 17:00


Transmisję meczu można śledzić na platformie TVCOM.pl w systemie pay-per-view (koszt 12zł).


Dzień Meczowy w Restauracji Chicago!

Zapraszamy wszystkich kibiców do lokalu znajdującym się przy ul. Wigilijnej 12 (Stare Miasto) na wspólne przeżywanie piłkarskich emocji. Czekają na Was ciekawe atrakcje z Olimpią w roli głównej!