Menu Zamknij

OLIMPIA vs LEGIONOVIA

To już ostatni mecz sezonu zasadniczego przy A8. Do Elbląga zawita przedostatnia w tabeli Legionovia Legionowo, która już kilka kolejek temu pogodziła się z powrotem do niższej klasy rozgrywkowej. Pierwszy gwizdek arbitra wybrzmi w niedzielę o godzinie 16:00.

Najbliższy pojedynek może być dla Związkowych kluczowy w kontekście znalezienia się w strefie upoważniającej do gry w barażach, a także zapewnienia utrzymania. Tabela 2. Ligi jest jeszcze bardziej spłaszczona i wiele zespołów nadal nie zna swojej przyszłości. Pewni jesteśmy co do jednego – rywala nie można zlekceważyć, o czym przekonał się Widzew Łódź, czy też GKS Katowice, którzy nie zdołali zgarnąć kompletu punktów grając z teoretycznie słabszym przeciwnikiem.

Legionovia to druga najsłabsza ekipa ligi, która w tym sezonie zdołała raptem 6 razy odnieść zwycięstwo, tyle samo zremisować oraz aż 20-krotnie zejść z boiska pokonanym. W polepszeniu gry nie pomogły nawet roszady na pozycji trenera pierwszego zespołu. Najpierw po 9. kolejkach pożegnano Marcina Sasala, a jego następca Sergiy Zaytsev stracił posadę po 11. seriach gier. Od 29 lutego zespół prowadzi Bogdan Jóźwiak, jednak i jemu nie udało się wyciągnąć drużyny ze strefy spadkowej, choć połowa dorobku punktowego Legionovii to właśnie jego zasługa (12 punktów w 12 meczach).

Co w zespole Olimpii? Jak już informowaliśmy wcześniej, w tym sezonie nie zobaczymy dwójki Lewandowski-Balewski, natomiast pozostała część zespołu nie narzeka na urazy, nie pauzuje z powodu „pakietu” żółtych kartek i jest do pełnej dyspozycji trenera.

Niedzielne zawody poprowadzi arbiter Marcin Szczerbowicz z Olsztyna, a asystować na liniach będą mu Krzysztof Nejman i Bartosz Heinig. Sędzią technicznym będzie Konrad Aluszyk.

 

33. kolejka

ZKS Olimpia Elbląg (7.) vs Legionovia Legionowo (17.)

Stadion Miejski, ul. Agrykola 8
19 lipca, godzina 16:00

 

Kasy biletowe w dniu meczu będą nieczynne!

 

Sprzedaż biletów na www.bilet.pax.pl trwać będzie do godziny 13:00 dnia meczowego.

WAŻNE: Każdy sektor ma przypisaną bramę wejściową: dla A1 oraz VIP – brama B2 od ul. Agrykola, dla A2 brama B1 od ul. Wspólnej. Wejście od strony ul. Kościuszki przeznaczone jest tylko dla osób uprawnionych do przebywania w Strefie 0.

Otwarcie bram od strony ul. Agrykola oraz ul. Wspólnej nastąpi o godzinie 15:00.

Informujemy, że każdy właściciel karnetu, który wysłał wiadomość na adres bilet@zksolimpia.pl oraz potwierdził swoją obecność podając wszystkie potrzebne nam dane (imię, nazwisko, numer karty kibica, konkretna trybuna), został wpisany na listę obecności i będzie mógł odebrać swój bilet na bramie wejściowej w dniu meczu.

Transmisję meczu można śledzić na platformie TVCOM.pl w systemie pay-per-view (koszt 15zł).

Informujemy, że posiadacze karnetów, którzy wysłali swoje dane na adres bilet@zksolimpia.pl (login oraz adres e-mail) otrzymają darmowe dostępy do transmisji na kilka godzin przed rozpoczęciem transmisji.