Menu Zamknij

OLIMPIA vs NAKI (II runda WPP)

Pora na drugą rundę zmagań w Wojewódzkim Pucharze Polski. W kolejnym etapie rozgrywek zespół Karola Przybyły zagra przeciwko Naki Olsztyn. Początek spotkania o 16:00.

Rezerwy Olimpii Elbląg przygodę z pucharem rozpoczęły od zwycięstwa 3:2 na boisku Pamy Powodowo. Reprezentant A-klasy sprawił trochę kłopotów młodym piłkarzom Olimpii głównie za sprawą boiska, które nie do końca sprzyjało grze w piłkę. Jednak dzięki bramkom Dawida Winiarskiego, Piotra Zaleskiego i Adriana Szantyra, Związkowi zameldowali się w kolejnej fazie i wyczekiwali na losowanie następnego przeciwnika.

Los połączył ich z drużyną Naki Olsztyn. Zespół ze stolicy województwa Warmińsko-Mazurskiego także występuje na boiskach A-klasy, lecz ze zdecydowanie innym skutkiem niż poprzedni rywal Olimpii. Aktualnie zajmują 2. miejsce w tabeli i świętują serię 4 zwycięstw z rzędu. Godna odnotowania jest również ich wygrana w I. rundzie Wojewódzkiego Pucharu Polski, gdzie pokonali na własnym terenie aż 6:0 czwartoligowych Błękitnych Orneta. Wtedy swój popis strzelecki zaserwował kibicom Mateusz Zawadzki, wpisując się czterokrotnie na listę strzelców i gwarantując drużynie awans do II. rundy.

 

II. runda, Wojewódzki Puchar Polski

UKS Naki Olsztyn vs ZKS Olimpia II Elbląg

Boisko szkolne, ul. Żytnia 71, Olsztyn
środa, 9 września, godzina 16:00