Menu Zamknij

OLIMPIA vs SOKÓŁ (2. Liga)

Spotkanie pod znakiem derbów województwa warmińsko-mazurskiego nareszcie obejrzymy na poziomie centralnym. Już jutro przy Agrykola 8 ugościmy beniaminka 2. Ligi, czyli drużynę Sokoła Ostróda. Pierwszy gwizdek arbitra usłyszymy o godzinie 20:30, a bezpłatną transmisję obejrzycie na kanale TVP Sport, stronie sport.tvp.pl oraz w aplikacji TVP Stream.

Najbliższy rywal Związkowych, pomimo gry jako beniaminek, na drugoligowych boiskach prezentuje się bardzo przyzwoicie. Po rozegranych 5-ciu kolejkach Sokół plasuje się na 7. lokacie, a na swoim koncie zdołał uzbierać już sumę 9 punktów (3 zwycięstwa i 2 porażki). Gra piłkarzy z Ostródy może się podobać kibicom, grają odważnie i ofensywnie, a najlepszym na to dowodem jest ich wygrana aż 4:0 z Olimpią Grudziądz, gdzie z ustrzelonego dubletu cieszył się Dawid Wolny. Na szczególną uwagę zasługuje także ich postawa w defensywie: na 5 rozegranych spotkań, 3 zakończyli z czystym kontem.

Co ciekawe trener gości – Piotr Jacek, będzie musiał oglądać swoich podopiecznych z perspektywy trybun stadionu. W poprzednim spotkaniu przeciwko Zniczowi Pruszków arbiter Filip Kaliszewski ukarał szkoleniowca Sokoła czerwoną kartką, wobec tego czeka go teraz kara dyscyplinarna. Jego miejsce na ławce trenerskiej prawdopodobnie zajmie niezwykle charyzmatyczny Jarosław Kotas, czyli aktualny Dyrektor sportowy.

W obozie Olimpii sytuacja pozostaje bez zmian. Nadal czekamy na powrót do pełni zdrowia Oresta Tkachuka i Dawida Jabłońskiego, choć w przypadku tego drugiego możemy postawić duży znak zapytania.

Zawody poprowadzi arbiter Mariusz Korpalski z Torunia, a asystować na liniach będą mu Dariusz Ignatowski oraz Krystian Mucha. Sędzią technicznym będzie Pani Ewa Augustyn.

 

6. kolejka, 2. liga

ZKS Olimpia Elbląg (19.) vs Sokół Ostróda (7.)

Stadion Miejski, agrykola 8, elbląg
wtorek, 29 września, godzina 20:30

 

Wobec niewłaściwego zachowania kibiców podczas ostatniego meczu z Chojniczanką Chojnice, Komisja Dyscyplinarna PZPN zadecydowała o przyznaniu zakazu rozgrywania jednego meczu na Stadionie Miejskim z udziałem publiczności.

Zakaz obejmuje część obiektu jaką są trybuny A1, A2, ŁUK oraz B3, z wyjątkiem sektora VIP. W związku z powyższym Klub nie będzie prowadził sprzedaży biletów na zbliżające się spotkanie.

Wszyscy właściciele karnetów na trybunę VIP będą mogli wejść na teren Stadionu Miejskiego bramą od strony ul. Kościuszki (między torem wrotkarskim a halą MOS), po okazaniu ważnego karnetu.

Transmisję będzie można obejrzeć na otwartym kanale TVP Sport, na stronie sport.tvp.pl oraz w bezpłatnej aplikacji TVP Stream.