Menu Zamknij

OLIMPIA vs WIGRY (2. Liga)

Choć teoretycznie runda wiosenna już się rozpoczęła, to dopiero najbliższe starcie z Wigrami inauguruje nam spotkania rewanżowe w sezonie 2020/21. Piłkarzy Olimpii Elbląg czeka jutro bardzo trudna potyczka, bo Biało-Niebiescy wyraźnie zgłaszają gotowość do walki o powrót na zaplecze Ekstraklasy i zrobią wszystko, by po każdym kolejnym meczu dopisać do puli trzy punkty. Mecz zobaczycie na platformie TVcom.pl lub w formie relacji LIVE w zakładce 2. Liga > STATSCORE.

Czas rozpocząć rundę rewanżową, a będzie to start z wysokiego C. Drużyna Dawida Szulczka w tym momencie zajmuje 3. pozycję w ligowej tabeli, lecz przez pewien okres (5. kolejek) była nawet liderem 2. Ligi i w tej kwestii nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Walka o bezpośredni awans wciąż jest w ich zasięgu, bo do liderującej GieKSy mają raptem 5. „oczek” straty i co istotne zagrali o jeden mecz mniej. Już w tym momencie ta sytuacja podpowiada nam, że runda wiosenna będzie niezwykle emocjonująca.

Dużo dzieje się także po drugiej stronie. Olimpia dzięki wygranej nad KKS-em Kalisz przesunęła się o jedno miejsce w górę i powoli oddala się od grupy spadkowej. Przynajmniej optycznie, bo jeśli spojrzymy na przewagę punktową, to otwierający strefę Znicz Pruszków traci do Związkowych tylko 3. punkty. Nie mniej jednak 3-cia wygrana w ostatnich 5-ciu ligowych meczach może budować zespół Jacka Trzeciaka i napędzać przed kolejnymi spotkaniami.

 

Porównanie drużyn w liczbach

Więcej ciekawych statystyk znajdziecie klikając u góry w panel 2. Liga > STATSCORE na naszej stronie. W tym miejscu możecie także śledzić przebieg meczu LIVE, do czego gorąco zachęcamy!

Zawody poprowadzi arbiter Maciej Pelka z Poznania, a asystować na liniach będą mu Dariusz Ignatowski oraz Maciej Cebulski. Sędzią techniczną będzie Ewa Augustyn.


20. kolejka, 2. liga

ZKS Olimpia Elbląg (14.) vs Wigry Suwałki (3.)

Stadion Miejski, agrykola 8, elbląg
sobota, 6 marca, godzina 14:00


Transmisja na platformie TVcom.pl w systemie pay-per-view (koszt 15zł).

Zgodnie z aktualnymi zasadami organizacji meczów w okresie epidemii COViD-19, mecz odbywa się bez udziału publiczności. Prosimy zostańcie w domach.


GŁÓWNYMI SPONSORAMI OLIMPII ELBLĄG SĄ: