Menu Zamknij

BEZ GOLI, ZA TO Z CENNYM PUNKTEM (2. Liga)

Piłkarze Jacka Trzeciaka po raz drugi z rzędu bardzo umiejętnie przeciwstawili się wymagającej drużynie z czoła tabeli. Po zwycięstwie nad KKS-em Kalisz (1:0) przyszedł bezbramkowy remis z Wigrami Suwałki, dzięki czemu Związkowi powoli zwiększają swoją przewagę nad strefą spadkową.

W meczowej osiemnastce ponownie doszło do kilku korekt. Tym razem zabrakło Oresta Tkachuka, który doznał urazu kostki oraz Sebastiana Bartlewskiego mającego problemy zdrowotne. Do podstawowego składu wrócił zaś Janusz Surdykowski i to on rozpoczął spotkanie w linii ataku od pierwszej minuty.

Mecz był bardzo wyrównany, o czym doskonale mówi końcowy rezultat, a obie ekipy stworzyły sobie po jednej, klarownej sytuacji do zdobycia gola. W szeregach Olimpii najbliżej wpisania się na listę strzelców był Kamil Wenger, który dośrodkowanie zza linię obrońców zamienił na strzał głową, lecz futbolówka nie znalazła drogi do bramki Hieronima Zocha. Natomiast goście najwięcej strachu napędzili po kontrataku, jednak bardzo czujne zachowanie Andrzeja Witana uchroniło zespół przed stratą gola. Pozostałe sytuacje zobaczycie wkrótce w materiale wideo ze skrótem meczu.

Jeden punkt nie zmienia pozycji w tabeli i Olimpia pozostaje na 14. miejscu. Następny mecz Związkowi zagrają w czwartek w Lublinie z tamtejszym Motorem. Spotkanie zobaczycie o godzinie 19:30 na kanale TVP Sport oraz w aplikacji mobilnej TVP Stream, a także na stronie sport.tvp.pl.



20. kolejka, 2. liga

STADION MIEJSKI, AGRYKOLA 8, ELBLĄG
SOBOTA, 6 marca, godzina 14:00

ZKS Olimpia Elbląg 0:0 Wigry Suwałki


1. Andrzej Witan
23. Michał Kiełtyka – 2. Tomasz Lewandowski (c) – 5. Kamil Wenger – 16. Tomasz Sedlewski
94. Wojciech Zyska
92. Sebastian Kamiński – 22. Klaudiusz Krasa – 17. Dawid Jabłoński – 9. Marcin Bawolik
28. Janusz Surdykowski

Ławka rezerwowych:
12. Paweł Rutkowski
3. Łukasz Sarnowski
8. Michał Ressel
18. Damian Poliński
25. Eryk Filipczyk
77. Oskar Kordykiewicz > 9. Marcin Bawolik (74min)
96. Filip Sobiecki > 92. Sebastian Kamiński (86min)
97. Patryk Burzyński > 28. Janusz Surdykowski (90min)
98. Aleksander Waniek

Szczegółowe dane statystyczne zobaczycie klikając TUTAJ

[ngg src=”galleries” ids=”72″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_width=”260″ thumbnail_height=”180″]

GŁÓWNYMI SPONSORAMI OLIMPII ELBLĄG SĄ: