Menu Zamknij

OREST TKACZUK, CZYLI NOWY NAPASTNIK OLIMPII

W zbliżającym się sezonie na boiskach 2. Ligi, Olimpię Elbląg będzie reprezentował nowy napastnik. Orest Tkaczuk związał się z klubem kontraktem obowiązującym do końca czerwca 2021 roku z możliwością przedłużenia na kolejny sezon.

Orest Tkaczuk to były młodzieżowy reprezentant Ukrainy. Piłkarską karierę rozpoczynał w drużynie Wołynia Łuck, skąd szybko trafił do akademii Szachtara Donieck. Tam w ciągu czterech lat był ważnym elementem zespołów młodzieżowych oraz ich czołowym strzelcem. Kolejnymi przystankami w jego karierze były zespoły PFK Ołeksandria oraz do niedawna ekstraklasowa Jagiellonia Białystok. Podczas podpisywania kontraktu zamieniliśmy z Orestem kilka słów:

Olimpia Elbląg: Powiedz jak doszło do transferu z Jagi do Olimpii?

Orest Tkaczuk: Po zakończonym sezonie w Jagielloni wspólnie zdecydowaliśmy o zakończeniu współpracy. Otrzymałem kilka propozycji testów w klubach z pierwszej oraz drugiej ligi. Największe wrażenie zrobiła na mnie Olimpia i przedstawiła interesującą propozycję kontraktu. Podoba mi się określona wizja budowania zespołu, cele, organizacja, taktyka oraz rola, którą powierza mi trener Kowalski.

OE: Już od jakiegoś czasu jesteś blisko zespołu, trenujesz wspólnie z resztą chłopaków. Jak się czujesz w Elblągu?

OT: Tak, jestem tutaj od 15 lipca. Bardzo spodobał mi się Elbląg i jego architektura. Zauważyłem, że panuje tutaj ogólny spokój i taka korzystna atmosfera.

OE: Gdybyś miał krótko opisać swoją charakterystykę na boisku, oczywiście bez zdradzania szczegółów.

OT: (śmiech) Dokładnie, pełnie umiejętności chcę pokazać kibicom na boisku. Jestem napastnikiem lewonożnym, ale także nie jest mi obca pozycja nr 10. Najczęściej grałem jako wysunięta „9”. Lubię ciężko pracować i dawać z siebie maksimum możliwości. Chcę spełnić oczekiwania wszystkich osób, które mi zaufały i mam nadzieję, że już niedługo będę mógł pokazać na co mnie stać.


My także nie możemy się doczekać pierwszego meczu Oresta w żółto-biało-niebieskich barwach. Nowemu napastnikowi Olimpii życzymy samych sukcesów i powodzenia na boiskach 2. Ligi!