Menu Zamknij

Ostatni mecz sezonu 22/23

Przed nami ostatni mecz sezonu 2022/2023. Już w niedzielę Związkowi na własnym boisku podejmą 10-tą w tabeli drużynę GKS Jastrzębie.

Olimpia w ostatnim meczu przegrywała już 0:2 z zamykającą tabele Garbarnią. Kiedy wydawało się, że koniec sezonu nie będzie należał do kolorowych a drużyna jest ewidentnie wypalona… Zawodnicy Przemysława Gomułki wrzucili wyższy bieg, pokazali charakter i determinację. Doprowadzili do wyrównania, a w doliczonym czasie gry zadali ostateczny cios i cieszyli się ze zwycięstwa 3:2. Czy tym razem możemy liczyć na podobne emocje? Czy tym razem również zobaczymy walkę o każdy centymetr boiska do ostatnich sekund meczu? Jesteśmy przekonani, że właśnie tak będzie!

Po 33. kolejce gier GKS plasuje się na 10. lokacie z dorobkiem 44 pkt (tylko 3 oczka więcej ma Olimpia). Na taki bilans złożyło się 12 zwycięstw, 8 remisów i 13 porażek. Bilans bramkowy Jastrzębia to 40 strzelonych i 45 straconych bramek.

Podopieczni Grzegorza Kurdziela w ostatniej kolejce zremisowali 1:1 z rezerwami Lecha. W poprzednich spotkaniach pewnie pokonali Garbarnię 3:1, 2:1 Znicz Pruszków i ulegli 1:2 Polonii Warszawa.

Najskuteczniejszym zawodnikiem GKS-u jest z 16. trafieniami Daniel Stanclik. 7. bramkami pochwalić się może Dariusz Kamiński, a 6. Szymon Gołuch.

W barwach Jastrzębia zobaczymy dobrze znanego nam z poprzedniego sezonu „Dżonego”. João Guilherme, bo o nim mowa rozegrał wiosną w barwach nowej drużyny 11 spotkań i raz wpisał się na listę strzelców.

Przemysław Gomułka w tym meczu może liczyć na powracających z przymusowych pauz za nadmiar żółtych kartek Kacpra Jóźwickiego i Yana Senkevicha. 

Bezpośrednia rywalizacja z GKS-em liczy jedynie trzy mecze. W rundzie jesiennej obecnego sezonu górą była Olimpia, która po bramkach Senkevicha i Stasiaka wygrała 2:0 w Jastrzębiu-Zdroju. Wcześniej obie drużyny spotkały się w sezonie 2017/18, która okazała się mistrzowska dla GKS-u. W obu spotkaniach górą był zespół  ówczesnego trenera Jarosława Skrobacza, który u siebie wygrał 2:1, a na wyjeździe 1:0.


 

34. kolejka eWinner 2. Ligi

Olimpia Elbląg (8.) x GKS Jastrzębie (10.)

Niedziela, 4.06, godz. 18:00