Menu Zamknij

Ostatnia kolejka rundy jesiennej!

Już jutro czeka nas ostatni mecz w ramach rundy jesiennej sezonu 2022/2023! Na Stadionie Miejskim w Jastrzębiu-Zdroju zmierzymy się ze spadkowiczem z zaplecza ekstraklasy – miejscowym GKS-em. Początek tego spotkania o godz. 17:00.

Najbliższy przeciwnik Związkowych w poprzednim sezonie występował szczebel wyżej – w Fortuna 1 Lidze. Zespołowi z Jastrzębia-Zdroju nie udało się jednak wywalczyć zachowania miejsca na zapleczu Ekstraklasy. W sezonie 2021/2022 zawodnicy GKS-u zaledwie pięć razy cieszyli się z kompletu punktów, zanotowali dziesięć remisów i aż dziewiętnaście razy schodzili z placu gry pokonani, co finalnie dało im na finiszu rozgrywek dwadzieścia pięć punktów. Strata Jastrzębia do bezpiecznego miejsca gwarantującego pozostanie w 1. Lidze wynosiła aż 11 pkt., w efekcie czego do startu nowego sezonu przygotowywali się już w 2-ligowych realiach.

Zespół prowadzony przez Grzegorza Kurdziela rozgrywki w eWinner 2. Lidze zaczał z wysokiego „C”, pokonując na inaugurację Wisłę Puławy 1:0. W piętnastu rozegranych do tej pory meczach jastrzębianie zgromadzili łącznie 24. oczka (tylko o jedno mniej od Olimpii) i plasują się tuż za strefa barażową – na 8. lokacie. Na taki dorobek złożyło się sześć zwycięstw, sześć remisów i cztery porażki. Bilans bramkowy GieKSy to 20 bramek strzelonych i 18 straconych, tym samym „Zielono-Czarno-Żółci” mogą się pochwalić czwartą najlepszą defensywą w lidze.

Najskuteczniejszym zawodnikiem w zespole  Grzegorza Kurdziela jest Daniel Stanclik, który już 9-krotnie wpisywał się na listę strzelców. Za jego plecami z 5-cioma trafieniami znajdziemy Szymona Gołucha.

W ubiegłym sezonie barwy zespołu ze Śląska reprezentował aktualny zawodnik Olimpii – Michał Kuczałek. „Kuczi” wystąpił w zielono-czarno-żółtych barwach w 29. oficjalnych spotkaniach, raz wpisując się na listę strzelców (w meczu z Arką Gdynia w 11. kolejce Fortuna 1. Ligi).

Po raz ostatni z GKS-em Jastrzębie spotkaliśmy się w kampanii 2017/2018, również na poziomie 2. ligi. W obu meczach ze zwycięstwa cieszyli się jastrzębianie wygrywając w Elblągu 1:0, a na własnym boisku 2:1.

Transmisję z jutrzejszego spotkania obejrzysz na platformie WP Pilot! 


GŁÓWNYMI SPONSORAMI OLIMPII ELBLĄG SĄ: