Menu Zamknij

OSTROVSKYI ZASILA OLIMPIĘ

Powiększa się rywalizacja w linii ataku Olimpii Elbląg. Szeregi drużyny Tomasza Grzegorczyka zasila pochodzący z Ukrainy Denys Ostrovskyi. Witamy w drużynie!


Ostrovskyi to wychowanek FK Obolon, a ostatnio był związany z drużyną Podillya Khmelnytskyi, grającą na poziomie pierwszej ligi ukraińskiej. W bieżącym sezonie wystąpił w 20 meczach i 4-krotnie znajdował drogę do siatki rywala, zaś w swojej karierze ma już łącznie ponad 70 występów w Perszej Lidze. Denys jest napastnikiem, jednak w przeszłości występował także jako lewoskrzydłowy:

Wiem, że drużyna potrzebuje bramek i napastnika, który będzie je strzelał. Ja czuje się napastnikiem, ale jeśli trener będzie potrzebował wystawić mnie jako skrzydłowego lub ofensywnego pomocnika, to nie będę miał z tym żadnego problemu.

23-latek przebywa w Elblągu od kilku dni, lecz nie jest to jego pierwsza wizyta w naszym kraju:

Po raz pierwszy w Polsce byłem 5 lat temu, tutaj też pracowała moja siostra. Akurat wtedy zwiedzałem Warszawę i jej okolice, a w Elblągu nigdy wcześniej nie byłem i muszę powiedzieć, że bardzo mi się podoba. Drużyna zrobiła na mnie pozytywne wrażenie, zawodnicy są bardzo pomocni i czuć tutaj fajną atmosferę.

Ostrovskyi związał się z Olimpią umową obowiązują do końca bieżącego sezonu z możliwością przedłużenia.