Menu Zamknij

Oświadczenie klubu ws. zachowania kibiców przed meczem Olimpia Elbląg – Górnik Polkowice

Nie możemy przejść obojętnie wobec incydentu, do jakiego doszło przed rozpoczęciem niedzielnego spotkania z Górnikiem Polkowice w ramach 1. kolejki eWinner 2. Ligi. Pragniemy jednoznacznie i z pełną stanowczością potępić zachowanie chuliganów zamieszanych w zablokowanie bram wejściowych na obiekt przy ul. Agrykola 8, co uniemożliwiło pozostałym osobom wejście na stadion przed rozpoczęciem meczu.

Takie zachowanie odbieramy nie jako rzekomą formę protestu wobec zarządu, który nie chce deklarować awansu do 1 ligi jako celu na ten sezon, a jako bezpośredni atak na bezpieczeństwo organizowanej imprezy, a szczególnie zawodników, sztab szkoleniowego, pracowników i wszystkich kibiców, którzy zdecydowali się w tym dniu dopingować drużynę i walczyć o zwycięstwo. W czasie konferencji wyraźnie było powiedziane, że w każdym meczu gramy o zwycięstwo. To chyba wystarczająca deklaracja dla każdego prawdziwego fana Olimpii.

Ubolewamy nad faktem, że osoby podające się za kibiców ZKS Olimpii Elbląg dopuściły się takiego czynu w czasie, kiedy powinny głośnym dopingiem uskrzydlać swój klub, a zawodnicy od 1 minuty walczyli, aby pokonać przeciwników. Może wtedy zabrakło dopingu, a w głowach zawodników pojawiły się wątpliwości w to co się dzieje wokół stadionu.

Mamy na uwadze, że zdecydowana większość kibiców chce jak najlepiej dla Olimpii Elbląg, jednak coraz wyraźniej dostrzegamy kilka osób, które próbują traktować klub jak swój prywatny folwark. Na Agrykola NIE MA MIEJSCA na tego typu ekscesy. 

Jeżeli taka, lub podobna sytuacja kiedykolwiek się powtórzy, wobec głównych organizatorów i rozpoznanych osób takiego zajścia zostaną wyciągnięte konsekwencje wynikające z Wewnętrznego Regulaminu Klubu oraz Ustawy o imprezach masowych w postaci zakazów stadionowych i skierowania sprawy na drogę sądową.

Wszystkich kibiców, którzy w związku z w.w. sytuacją ucierpieli chcemy ze swojej strony przeprosić. Klub nie utożsamia się z osobami odpowiedzialnymi za niedzielne zajście. Pragniemy złożyć również wielkie podziękowania i wyrazy szacunku do kibiców, którzy pomimo tego incydentu wykazali się cierpliwością i przybyli na stadion przy Agrykola. Blisko tysięczna frekwencja na tym meczu zasługuje na duże słowa uznania.

Zawsze mogliśmy liczyć na Waszą obecność, wsparcie i głośny, gorący doping, który nie raz poprowadził „Żółto-biało-niebieskich” do zwycięstw. Dziękujemy za to, że jesteście z nami na dobre i złe, bez względu na okoliczności. Liczymy na szybkie zażegnanie tego kryzysu. Szkoda, ze przed meczem nie udało się spotkać, aby wyjaśnić wszystkie wątpliwości. Zapraszamy do takiego spotkania jak najszybciej. Pamiętajcie – #GramyRazem!  


GŁÓWNYMI SPONSORAMI OLIMPII ELBLĄG SĄ: