Menu Zamknij

OTWARCIE NOWEJ HISTORII

fot. Olimpia Elbląg

Drugi raz w tym sezonie dojdzie do otwarcia nowej karty historii Olimpii. Po pierwszej, historycznej konfrontacji z Radunią Steżyca, przyszedł czas na drugą, a tym razem Związkowi zmierzą się z Pogonią Grodzisk Mazowiecki, czyli beniaminkiem EWINNER 2. Ligi. Początek spotkania o godzinie 15:00.


 

Drużyna, której szkoleniowcem jest Krzysztof Chrobak (63 lata) na tym etapie sezonu zajmuje 13. miejsce w tabeli EWINNER 2. Ligi. Gdy spojrzymy na ich liczby, nie sposób zauważyć dysproporcji pomiędzy ilością punktów zdobytych przed własną publicznością, a tymi na stadionach rywali. Piłkarze z Grodziska Mazowieckiego mają na swoim koncie 15 „oczek”, z czego 9 zdobyli właśnie w delegacjach, co przekłada się na 6. miejsce w tabeli meczów wyjazdowych. W tym momencie warto także wspomnieć o Wojciechu Kalinowskim, który opowiada za 4 z 9 goli zdobytych na wyjeździe. Z kolei październikowa forma nie odzwierciedla możliwości beniaminka. Po trzech rozegranych spotkaniach skompletowali tylko 2 punkty i 1 trafili do siatki rywala, w efekcie przesunęli się na 13. lokatę i mają tylko 1 „oczko” przewagi nad otwierającym strefę spadkową Zniczem Pruszków.

Ze względu na zajmowane miejsce w stawce, Związkowi przystępują do tego pojedynku w roli faworyta. Ostatni mecz w Pruszkowie zakończył się dla nich podziałem punktów (1:1), a samo widowisko niestety nie porwało tłumów, jednak trener Tomasz Grzegorczyk przygotowując swój zespół do zawodów jasno podkreślał, że czeka ich niełatwa przeprawa i faktycznie tak było. Zadania w Pruszkowie nie ułatwiła absencja dwóch podstawowych zawodników, a więc Yana Senkevicha i Klaudiusza Krasy, którzy z powodu nadmiaru żółtych kartek musieli pauzować, jednak już wracają do rotacji i jeśli będą zdrowi, to prawdopodobnie zobaczymy ich w sobotę na boisku.


Zawody poprowadzi arbiter Szymon Lizak z Poznania, a asystować na liniach będą mu Maciej Cebulski oraz Mariusz Borkowski. W roli sędziego technicznego zobaczymy Ewę Augustyn.


14. kolejka, EWINNER 2. Liga

ZKS Olimpia Elbląg (4.) vs GKS Pogoń Grodzisk Mazowiecki (13.)

sobota, 23 października, godzina 15:00
Stadion Miejski w Elblągu, ul. Agrykola 8

 

Transmisję obejrzysz w mobilnej aplikacji eWinner (bezpłatna) oraz dzięki platformie SPORTIZE (mobilna aplikacja i strona www / miesięczny abonament 23,99 zł obejmuje wszystkie mecze eWinner 2. Ligi).


GŁÓWNYMI SPONSORAMI OLIMPII ELBLĄG SĄ:

Współorganizatorem imprez podczas meczów EWINNER 2. Ligi oraz forBET IV Ligi, jest Miasto Elbląg.