Pierwsza porażka rezerw

Przegrana w Kętrzynie zakończyła passę trzech zwycięstw z rzędu rezerw Olimpii. Podopieczni trenera Karola Przybyły przegrali z Granicą 0:2.

W składzie elblążan zabrakło chociażby strzelca hat-tricka w ostatnim meczu ligowym z Constractem Lubawa Oleksandra Yatsenko, również najlepszego strzelca minionego sezonu Dominika Kozery (w weekend zdobył bramkę dla pierwszej drużyny). W wyjściowym zestawieniu pojawił się natomiast Paweł Kazimierowski, którego wypożyczenie do GKS Wikielec zostało skrócone.

Początkowe minuty należały do gospodarzy. Oglądaliśmy m.in. próbę Damiana Oracza, ale po jego strzale piłka trafiła w słupek. Przewaga w końcu jednak została udokumentowana. Marcin Swacha-Sock otworzył wynik spotkania. Po golu zdecydowanie ożywiła się Olimpia II, szukała swoich okazji do wyrównania. Bramka ostatecznie padła, ale niestety ponownie dla Granicy autorstwa Damiana Oracza.

W drugiej połowie obie drużyny stwarzały sytuacje. Olimpia II może żałować, że zabrakło odpowiedniego wykończenia i tym samym należało się pogodzić z pierwszą porażka w sezonie.

– Niestety w tym meczu, tak jak w trzech poprzednich, nie udało nam się ustrzec przed błędami indywidualnymi, które kosztowały nas utratę bramki. Pierwsze 20 minut to przewaga gospodarzy, ale po utracie gola mecz się wyrównał, a w drugiej połowie to my byliśmy stroną dominującą. Niestety nie potrafiliśmy wykorzystać żadnej z kilku bardzo dogodnych sytuacji. – podsumował spotkanie trener Karol Przybyła.

Mimo przegranej Olimpia II pozostaje w czołówce forBET IV ligi, zajmuje trzecią lokatę. W kolejnym spotkaniu zagrają przed własną publicznością z Mazurem Ełk. Spotkanie w niedzielę, 3 września, na stadionie przy ul. Skrzydlatej. Pierwszy gwizdek o 15..

Granica Kętrzyn – Olimpia II Elbląg 2:0 (2:0)

Olimpia II: Fidurski – Kazimierowski, Etmański, Kasprzykowski, Leszczyński (80‘ Łoś), Stróżewski (65‘ Dettlaff), Tutaj (46‘ Dziurdzia), Sznajder, Czapliński (65‘ Rychter), Tobojka (65‘ Piróg), Ruciński.