Menu Zamknij

PIERWSZOLIGOWIEC PONOWNIE LEPSZY

Po sparingu ze Stomilem Olsztyn przyszedł czas na sprawdzenie swoich umiejętności na tle kolejnego reprezentanta zaplecza Ekstraklasy. Do Elbląga zawitała Olimpia Grudziądz.

Dziś (18.01) o godzinie 12:00 na boisku przy ul. Skrzydlatej zawodnicy Olimpii Elbląg rozegrali swój drugi sparing podczas okresu przygotowawczego. Zgodnie z harmonogramem meczów towarzyskich Związkowi gościli imienniczkę z Grudziądza i był to drugi mecz z rzędu, kiedy mierzyli się z pierwszoligowcem. Trzy dni temu przegrali spotkanie ze Stomilem Olsztyn 1:2, a dzisiaj tę historię niestety powtórzyli.

Adam Nocoń mógł dzisiaj liczyć na wszystkich zawodników, którzy zagrali swoje minuty w Cetniewie, dodatkowo poszerzając kadrę o dwóch piłkarzy. Do składu dołączyli Dawid Kapłon oraz Oleksii Prytuliak, który doszedł już do siebie po zabiegu usunięcia żylaka.

Mecz rozpoczął się optymistycznie dla podopiecznych trenera Noconia. W 9. minucie spotkania po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Damiana Szuprytowskiego, sytuację na bramkę zamienił Michał Miller, kierując futbolówkę do siatki po uderzeniu głową. Radość ta nie trwała jednak długo, ponieważ 8 minut później arbiter podyktował rzut karny, którego nie zmarnował Embalo. W tej części meczu Olimpia grała solidnie i odważnie starając się podchodzić do przeciwnika wysokim pressingiem, wypadając na tle pierwszoligowca bardzo przyzwoicie.

Od początku drugiej połowy doszło do kilku roszad: między słupkami stanął Rutkowski (pojawił się już pod koniec pierwszej połowy), środek obrony stanowiła para Kuczałek-Wierzba, na prawej obronie zagrał Morys, a w linii pomocy oglądaliśmy Kiełtykę, Bednarskiego oraz Ryka. Po dokonaniu zmian Związkowi już nie byli tak efektywni, momentami dochodziło do nieporozumień, aż w końcu odbiło się to na końcowym wyniku. W 65. minucie spotkania Biało-Zielonych na prowadzenie wyprowadził Ziętarski i nawet dobrze spisujący się w bramce Rutkowski nie mógł pomóc swojej drużynie w tej sytuacji.

Porównując dotychczasowe sparingi, myślę ten drugi wypadł dużo lepiej, szczególnie pierwsza połowa. W Cetniewie zagraliśmy lepszą drugą część meczu, teraz pierwszą, wtedy z dobrej strony pokazała się młodzież, z kolei dziś solidnie zaprezentowała się „żelazna jedenastka”. Jak na grę z pierwszoligowym zespołem uważam, że zagraliśmy dobrze, zawodnicy walczyli jak równy z równym, można być z tego zadowolonym. Co prawda z drugiej połowy tylko częściowo, bo goście z Grudziądza zepchnęli nas do niskiej obrony, ale to też dobra lekcja dla młodych chłopców i powinni z tego wyciągnąć jakąś naukę.

– podsumował trener Adam Nocoń.

Na kolejny test-mecz przyjdzie nam czekać 7 dni. Olimpia ponownie zagra na boisku przy ul. Skrzydlatej, tym razem goszcząc drużynę Elany Toruń.

 

ZKS Olimpia Elbląg 1:2 Olimpia Grudziądz

1:0 – Michał Miller (9min) / asysta Damian Szuprytowski
1:1 – Jose Embalo (17min) / rzut karny
1:2 – Robert Ziętarski (65min)

 

Skład Olimpii:

I połowa: Madejski (Rutkowski) – Balewski, Lewandowski, Wenger, Balewski – Miller, Kuczałek, Krasa, Demianiuk – Szuprytowski – Brychlik

II połowa: Rutkowski (Kapłon) – Morys, Kuczałek, Wierzba, Balewski (Ziewiec) – Kiełtyka, Bednarski, Krasa (Milanowski), Demianiuk (Branecki) – Ryk – Brychlik (Prytuliak)

 

Lista zimowych sparingów Olimpii Elbląg:

15 styczeń: vs Stomil Olsztyn (I liga) w Cetniewie – porażka 1:2
18 styczeń: vs Olimpia Grudziądz (I liga) w Elblągu – porażka 1:2
25 styczeń: vs Elana Toruń (II liga) w Elblągu
1 luty: vs Radunia Stężyca (III liga grupa II) w Elblągu
8 luty: vs Sokół Ostróda (III liga grupa I) w Elblągu
12 luty: vs Bałtyk Gdynia (III liga grupa II) w Gdyni
15 luty: vs Huragan Morąg (III liga grupa I) w Elblągu
22 luty: vs Arka II Gdynia (IV liga grupa pomorska) miejsce do ustalenia

[ngg src=”galleries” ids=”26″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_width=”260″ thumbnail_height=”180″]