Menu Zamknij

PIERWSZY TRENING ZALICZONY

Dzisiaj rano (12.05) Polski Związek Piłki Nożnej wydał oficjalną zgodę na powrót do treningów grupowych dla kolejnych drużyn II ligi. W tym gronie znalazła się Olimpia Elbląg, której sztab, chwilę po otrzymaniu decyzji, zaplanował pierwszy trening na boisku przy ul. Moniuszki 29.

Równo tydzień temu (5.05) Adam Nocoń w krótkim wywiadzie zapowiadał, że w najlepszym wypadku po raz pierwszy na boisku spotkamy się w poniedziałek, lecz w wyniku potrzeby przeprowadzenia dodatkowych badań w kierunku SARS-CoV-2 data przesunęła się o jeden dzień w przód. Dla piłkarzy Olimpii mogła to być nawet i dobra informacja, gdyż wczorajsze warunki atmosferyczne utrzymujące się nad Elblągiem zdecydowanie nie zachęcały do wyjścia z domu. Dzisiaj wręcz przeciwnie.

Żółto-biało-niebiescy wrócili prawie w pełnym składzie osobowym. Jeszcze przez kilka tygodni na treningach będzie brakować dwójki Szuprytowski-Żołądź, którzy wciąż rehabilitują swoje urazy. Z kolei przerwa od piłki zadziała na korzyść Filipczyka, Wierzby i Jabłońskiego, którzy w tym czasie zdążyli dojść do pełnej sprawności fizycznej.

Przez najbliższy czas podopieczni Adama Noconia będą trenować codziennie, a w niektóre dni dwa razy dziennie. W czwartek (14.05) piłkarze przejdą badania szybkościowe i wydolnościowe (beep test).

[ngg src=”galleries” ids=”42″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_width=”260″ thumbnail_height=”180″]