Menu Zamknij

PIŁKARSKA GALA WMZPN – CZĘŚĆ GŁÓWNA

Poznaliśmy dwanaście kategorii części głównej Piłkarskiej Gali WMZPN. Wśród nich znajdziemy reprezentantów Olimpii Elbląg oraz osobistości blisko z nią związane. Kliknięcie w nominację przeniesie Was na stronę, gdzie poprzez użycie przycisku „Lubię to!” możecie oddać swój głos, do czego gorąco zachęcamy!

Piłkarz Roku

 • JANUSZ SURDYKOWSKIdo elbląskiego klubu trafił pod koniec sierpnia 2020 r. Jego wpływ na grę Olimpii jest nieoceniony. Były zawodnik m.in.: Górnika Łęczna, Arki Gdynia czy Bytovii Bytów w rundzie jesiennej zanotował 14 występów, w których zdobył 9 bramek oraz zaliczył 1 asystę.

DRUŻYNA ROKU

 • ZKS OLIMPIA ELBLĄGw sezonie 2019/20 rewelacja II Ligi. Końcówkę sezonu grali praktycznie samą młodzieżą i mimo to otarli się o baraże umożliwiające walkę o awans do Fortuna 1. Ligi. Drużyna miała co prawda niezbyt udany początek rundy jesiennej, ale wydaje się, że podopieczni trenera Jacka Trzeciaka wracają na odpowiednie tory.

MŁODZIEŻOWA DRUŻYNA ROKU

 • ZKS OLIMPIA II ELBLĄGzespół grający w forBET IV Lidze, w pełni złożony z młodzieżowców i wychowanków Akademii. W drużynie znajdziemy dwóch przedstawicieli z rocznika 2000, a pozostali to urodzeni w latach 2001-2004. Drużyna z Elbląga zgromadziła ponad 16000 punktów w Pro Junior System, co daje im dziewiątą lokatę w kraju wśród zespołów występujących na czwartoligowym szczeblu.

MŁODZIEŻOWIEC ROKU

 • MARCIN BAWOLIK były piłkarz Kosy Konstancin, rezerw Rakowa Częstochowa, MKS-u Piaseczno i Ursusa Warszawa. Bawolik do Olimpii Elbląg trafił przed rozpoczęciem sezonu 2020/21. Jak do tej pory udało mu się czterokrotnie pokonać drugoligowych bramkarzy.
 • KLAUDIUSZ KRASApewny punkt drugiej linii oraz całego zespołu elbląskiej Olimpii. Zagrał w 27 meczach II ligi, biorąc pod uwagę cały 2020 rok. Jest niezwykle nieustępliwym zawodnikiem, bardzo często grającym na pograniczu faulu, czego dowodem jest liczba żółtych kartek na jego koncie.

LIGOWIEC ROKU

 • BARTOSZ BIAŁKOWSKIurodzony w Braniewie golkiper Milwall FC to uznana marka wśród bramkarzy na poziomie SkyBet Championship i być może najlepszy golkiper w tych rozgrywkach. Rozegrał czterdzieści jeden spotkań ligowych w przeciągu 2020 r., oczywiście wszystkie w pełnym wymiarze czasowym. Zachowywał w nich aż osiemnastokrotnie czyste konto. Jednokrotny Reprezentant Polski.
 • FILIP LASKOWSKIw sezonie 2019/20 dołożył swoją cegiełkę do wywalczenia awansu przez Podbeskidzie Bielsko-Biała do PKO Ekstraklasy. Dziewiętnastolatek urodzony w Pasłęku wiosną w pierwszej lidze rozegrał dziesięć meczów, zaś na poziomie Ekstraklasy siedem spotkań. Ciekawostką jest fakt iż po awansie Podbeskidzia do elity… nagrał on piosenkę o swojej drużynie!

PIŁKARSKIE WYDARZENIE ROKU

 • CHARYTATYWNY MECZ DLA ERWINY RYŚ-FERENC13 września 2020 r. rozegrany został mecz pomiędzy Oldbojami Olimpii Elbląg i Przyjaciółmi Sportu (3:1). Nie wynik był jednak najważniejszy, ale cel tej charytatywnej imprezy – finansowa pomoc Erwinie Ryś-Ferens, łyżwiarce pochodzącej z Elbląga

KLUBOWY MARKETING ROKU

 • ZKS OLIMPIA ELBLĄGw szczególności za skróty, fotografie, konferencje, twittera, instagram i facebook.

PIŁKARSKI SAMORZĄD ROKU

 • MIASTO ELBLĄGod lat aktywnie wspiera kluby piłkarskie poprzez dofinansowanie ich działalności oraz zapewnienie najlepszej bazy infrastrukturalnej w województwie. Miasto uruchomiło w tym roku internat dla Sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 oraz IV Liceum Ogólnokształcącego, do którego uczęszczają zawodnicy Wojewódzkiego Ośrodka Szkolenia Piłkarskiego w Elblągu.
 • POWIAT ELBLĄSKIaktywnie wspiera lokalne kluby piłkarskie, ze szczególnym uwzględnieniem młodzieży, która następnie ma możliwość dalszego rozwoju w Wojewódzkim Ośrodku Szkolenia Piłkarskiego w Elblągu.
 • GMINA ELBLĄGwspiera funkcjonujące na jej terenie kluby, zapewniając w szczególności infrastrukturę sportową. Na wyróżnienie zasługuje obiekt Zagłady Lisów, który w ostatnim czasie przeszedł gruntowną modernizację i wyróżnia się na tle A-klasowych rywali.

SPONSOR ROKU

 • ELBLĄSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO ENERGETYKI CIEPLNEJMisją EPEC jest zapewnienie komfortu cieplnego mieszkańcom, instytucjom i przedsiębiorstwom na terenie Elbląga i okolic, przy zagwarantowaniu ciepła pewnego, bezpiecznego i konkurencyjnego cenowo. Spółka oferuje również swoim kontrahentom usługi w zakresie budowy węzłów i wewnętrznych instalacji odbiorczych o najwyższym standardzie. Dbając o wysoką jakość wszystkich oferowanych usług, w tym szczególnie dbając o zapewnienie dostawy ciepła, EPEC deklaruje stosowanie nowoczesnych i przyjaznych środowisku technologii zgodnie z hasłem: „Dostarczamy ciepło odpowiedzialnie”. EPEC jest sponsorem Olimpii Elbląg, rok rocznie udzielając znaczącego wsparcia. Nawet w tak trudnym okresie spowodowanym pandemią i związanymi z nią obostrzeniami klub mógł liczyć na tę elbląską spółkę.

Przy wyborze najlepszych w 2020 roku na ogólną ocenę składają się sumy punktów przyznane przez:

 • FANÓW – Głosowanie odbywa się na facebooku WMZPN
 • KLUBY – Każdy klub z Warmii i Mazur otrzyma jeden formularz do głosowania
 • KAPITUŁĘ – W składzie: Zarząd WMZPN, Komisja Rewizyjna WMZPN, Delegaci WMZPN na Zjazd PZPN oraz Pracownicy WMZPN.

W Internecie na profilu WMZPN na Facebook’u ruszyło już głosowanie w 12 głównych kategoriach! Głosować można do wtorku 19 stycznia, do godziny 12:00. Wyniki poznamy już w sobotę 23 stycznia wieczorem na wirtualnej Piłkarskiej Gali WMZPN.

źródło: WMZPN.pl