Menu Zamknij

PIŁKARSKIE POŻEGNANIA OLIMPII II Z ROKIEM 2019

Ostatnim akcentem w czwartoligowych zmaganiach rezerw Olimpii w bieżącym roku będzie pojedynek przed własną publicznością z Mrągowią Mrągowo. Faworytem spotkania są goście.

– Uważam, że miejsce w pierwszej szóstce jest adekwatne do możliwości moich zawodników. Będzie to jednak trudne do zrealizowania, ponieważ liga się wzmocniła i będzie trudniejsza niż w poprzednim sezonie.

– mówił na łamach Skarbu Kibica forBet IV Ligi trener Mrągowii Mariusz Niedziółka. Deklaracja po 17. kolejkach jednak się spełnia. Mrągowia zajmuje obecnie 6 lokatę z dorobkiem 27 punktów i wyprzedza 13. Olimpię II aż o 10 oczek. W pierwszym pojedynku pomiędzy zainteresowanymi, w ramach 2. kolejki ForBET IV Ligi, wygrała Mrągowia 3:0.

Być może na dobrą dyspozycję w pierwszej części sezonu wpłynęły zmiany, które nastąpiły w zespole gości. Z klubem pożegnało się 8. zawodników, w ich miejsce przyszło 7. nowych. Jednym z bardziej znanych jest Łukasz Kuśnierz, były gracz m.in. Sokoła Ostróda oraz Huraganu Morąg.

– Przed nami ostatni mecz i oczywiście chcemy go wygrać, tym bardziej że mamy spory niedosyt po meczu w Kętrzynie gdzie byliśmy zespołem lepszym, a przegraliśmy.

– poinformował trener Olimpii Szymon Waga, dodając:

– Mrągowia to solidny czwartoligowiec, więc można spodziewać się ciężkiego meczu.

Mimo że Olimpię czeka ostatnie spotkanie to wraz z końcowym gwizdkiem nie zaczyna się okres roztrenowania.

– Nie sądzę by chłopaki odczuwali trudy tej rundy chociaż przerwa na pewno dobrze nam zrobi. Po ostatnim meczu będziemy trenowali do 12 grudnia, a okres przygotowawczy rozpoczniemy 14 stycznia.

– dodał trener Waga.

W zeszłym sezonie Olimpia II sromotnie przegrała w Mrągowie 0:4, zrewanżowała się w meczu w Elblągu wygrywając 1:0.

Olimpia Elbląg – Mrągowia Mrągowo w niedzielę, 24 listopada o godz. 13.. Mecz na stadionie przy ul. Skrzydlatej 1a.

 

Patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

qba