Menu Zamknij

PIŁKARZE OLIMPII WSPARLI WOJEWÓDZKI SZPITAL

W mediach społecznościowych obserwujemy wysyp przeróżnych wyzwań: od żonglerki rolką papieru po publikację najładniejszych bramek, lecz żadna z tych rzeczy realnie nie pomoże walce z panującą epidemią. Dzisiaj wychodzimy z inicjatywą rozpoczęcia kolejnego, konkretnego i przede wszystkim znaczącego w obecnej sytuacji challenge’u.

Piłkarze ZKS Olimpia Elbląg zorganizowali między sobą zbiórkę funduszy na zakup najpotrzebniejszych środków oraz akcesoriów dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu. Na liście znalazły się rękawiczki lateksowe i nitrylowe, środki bakteriobójcze, koncentraty do dezynfekcji oraz dozowniki. Zdajemy sobie sprawę, że to tylko kropla w morzu potrzeb, ale z pewnością może ona napędzić falę kolejnych działań niosących pomoc.

Pomysł jest taki, aby kolejne piłkarskie kluby poszły tą samą drogą, a skoro żyjemy w dobie wyzwań, to nominujemy naszych trzech niedoszłych rywali z drugoligowych boisk do zaoferowania pomocy dla swoich lokalnych szpitali:

  • Stal Stalowa Wola
  • Resovia Rzeszów
  • Znicz Pruszków

Bonusowo zapraszamy do udziału nasze elbląskie szczypiornistki z EKS Start Elbląg.

Dodatkowo chcielibyśmy gorąco podziękować firmie Agros B (ul. Grochowska 57) za ich zaangażowanie oraz wkład w naszą inicjatywę.