Menu Zamknij

PKN ORLEN STRATEGICZNYM SPONSOREM AKADEMII

Mamy zaszczyt i przyjemność ogłosić, iż PKN ORLEN stał się Strategicznym Sponsorem Akademii ZKS Olimpia Elbląg. Witamy w zespole!


PKN ORLEN dostrzegł wkład Olimpii Elbląg w rozwój dzieci i młodzieży. Nasi wychowankowie sumiennie cementują swoją pozycję w drugoligowym zespole i już teraz stanowią blisko 50% kadry, zaś nasza drużyna rezerw składa się wyłącznie z młodych piłkarzy szkolonych przez trenerów Akademii.

Decyzja o tym, aby wesprzeć Olimpię wynikała z kilku elementów. Ten elbląski klub na terenie województwa warmińsko-mazurskiego ma największą akademię. Ta akademia jest certyfikowana, wspierana przez Polski Związek Piłki Nożnej. Mamy nadzieję, że przez to wsparcie Orlenu kolejni młodzi adepci, młodzi sportowcy będą mogli być oglądani przez kibiców przy Agrykoli 8, a później na jeszcze lepszych boiskach w Polsce i Europie.

– wyjaśnia na łamach Dziennika Bałtyckiego Andrzej Śliwka, wiceminister aktywów państwowych.

Projekt #OlimpijskieMarzeniaZOrlen polega na zwiększeniu wkładu w rozwój dzieci i młodzieży, które w przyszłości będą mogły spełnić marzenia o zostaniu profesjonalnym piłkarzem i występować na poziomie centralnym w barwach Olimpii Elbląg.

To konkretna umowa, która pozwoli rozwinąć się akademii. Cieszymy się, że zostaliśmy docenieni. Przedstawiliśmy nasz pomysł na funkcjonowanie akademii i zostaliśmy zaproszeni do współpracy. Liczymy, że nasza akademia będzie się rozwijać. Zostało dostrzeżone to, że mamy sporo młodych zawodników w pierwszym zespole Olimpii Elbląg. Mamy w rezerwach zespół składający się z 16-17-latków. Chcemy dawać taką drogę zawodnikom, którzy przez drugą drużynę będą docierali do pierwszego, a może ktoś wybije się do Ekstraklasy.

– mówił Prezes Paweł Guminiak w rozmowie z Dziennikiem Bałtyckim.

Umowa pomiędzy Olimpią a PKN ORLEN będzie obowiązywała do końca 2022 roku, jednak może ona zostać przedłużona, o czym wspomniał na konferencji Grzegorz Bałkowiec z biura marketingu, sponsoringu i eventów PKN ORLEN:

Związaliśmy się umową z akademią Olimpii Elbląg do końca 2022 roku. Będziemy obserwowali, sprawdzali siebie nawzajem. Jeśli wszystko będzie szło po naszej myśli, to przedłużymy tę umowę. Dzieci są dla nas bardzo ważne i w nich upatrujemy następców piłkarzy ligowych, czy kadry narodowej.