Menu Zamknij

Po Bałtyku czas na Wisłę..

Nasz jutrzejszy przeciwnik przed rozpoczęciem sezonu nie był zaliczany do grona kandydatów do awansu. Bukmacherzy zdecydowanie spodziewali się walki tej drużyny o miejsca w środkowej części tabeli i bezproblemowego utrzymania na drugoligowym szczeblu. Początek obecnego sezonu pokazał jednak, że Wiślacy mogą sporo namieszać…  

Udany start sprawił, że puławianie po 8. rozegranych kolejach rozsiedli się wygodnie w strefie barażowej, na piątej lokacie z dorobkiem 13. punktów (tyle samo oczek uzbierała w obecnej kampanii Olimpia plasując się lokatę wyżej). Biało-niebiescy sezon 2022/2023 zainaugurowali porażką z GKS-em Jastrzębie, w kolejnym meczu pokonali zespół Hutnika aż 3:1. Kolejne starcia to zwycięstwa nad Siarką Tarnobrzeg (4:2) oraz Radunią Stężyca (1:0). Następnie dwie porażki 1:2 (z Kotwicą Kołobrzeg i rezerwami Zagłębia Lubin). Ostatnie dwa mecze to bezbramkowy, wyjazdowy remis z Polonią Warszawa i pokonanie na własnym obiekcie Garbarni Kraków (3:2) w ostatniej kolejce. Do tej pory zdobyli 13. bramek i 10-krotnie wyciągali piłkę z własnej siatki. Najskuteczniejszym zawodnikiem w talii trenera Mariusza Pawlaka jest Dawid Retlewski, który w ośmiu meczach ligowych 6-krotnie wpisywał się na listę strzelców. 

Przed startem rozgrywek z drużyną z Puław pożegnali się tacy zawodnicy jak Emil Drozdowicz, Jan Flak, Bartłomiej Gradecki, Stefan Ilic, Lukas Kuban czy Piotr Lisowski. W ich miejsce włodarze Wisły zakontraktowali m.in. Piotra Azikiewicza z Miedzi, Bojana Gvozdenovicia z Wigier, Aghwana Papikjana z Alaszkertu Erewan, Roberta Majewskiego z Pogoni Siedlce czy wspomnianego wcześniej Dawida Retlewskiego z Raduni Stężyca. 

W sezonie 2021/2022 dwukrotnie mierzyliśmy się z Wisłą. W rundzie jesiennej, a dokładniej w 11. kolejce po emocjonującym meczu z Puław wróciliśmy z tarczą zwyciężając 3:1 po trafieniach Patryka Winsztala, Szymona Stanisławskiego i Yana Senkevicha. Wiosną musieliśmy uznać wyższość “Dumy Powiśla”. W 28. Serii gier, przed własną publicznością schodziliśmy z boiska pokonani, przegrywając po bezbarwnej grze 0:2. 

Dotychczasowy bilans spotkań:

8 meczów: 3 zwycięstwa Związkowych 4 remisy i 1 zwycięstwo Wisły Puławy. Bilans bramkowy: 8:7 dla Olimpii.

Transmisję z tego spotkania obejrzysz na platformie WP Pilot! 


GŁÓWNYMI SPONSORAMI OLIMPII ELBLĄG SĄ: