Po meczu: Przemysław Gomułka

„Jestem dumny z tego, że pokazaliśmy ponownie to, co było naszym atutem w rundzie jesiennej – ofensywny i odważny futbol oraz walka do ostatnich minut niezależnie od wyniku.”

Po przegranym 3:2 meczu z Arką Gdynia o komentarz poprosiliśmy trenera Związkowych – Przemysława Gomułkę:

„Cieszę się, że mogliśmy zmierzyć się wczoraj z rywalem, który jest już w końcówce przygotowań do ligi i walki o Ekstraklasę. Oceniam naszą postawę bardzo pozytywnie ze względu na 120-minutową intensywność, którą bez problemu wytrzymaliśmy i pokazaliśmy wiarę w nasz pomysł na grę. Mimo tego, że przeciwnik bardzo wysoko i agresywnie nas atakował, dalej graliśmy odważnie swój futbol i tworzyliśmy sytuacje. Nawet przy wyniku 0:3 czułem, że jesteśmy w stanie wrócić do gry, ponieważ patrzyliśmy cały czas przed siebie i szukaliśmy rozwiązań, a nie problemów, co w końcówce meczu dało nam 2 bramki i wynik końcowy 3:2. Oceniając mecz, zawsze staram się dogłębnie analizować wszystkie czynniki. Straciliśmy 3 bramki, w tym dwie padły po stałych fragmentach gry, a jedna z budowanej akcji. Nie mogę mieć żadnej pretensji do drużyny, tym bardziej, że na tym etapie przygotowań nie skupialiśmy się jeszcze na stałych fragmentach. Jestem dumny z tego, że pokazaliśmy ponownie to, co było naszym atutem w rundzie jesiennej – ofensywny i odważny futbol oraz walka do ostatnich minut niezależnie od wyniku.”