Menu Zamknij

Po przełamanie aż do Krakowa

Ostatnie dni w klubie przy Agrykola 8 są nad wyraz intensywne. 4 mecze w ciągu zaledwie 12-tu dni, w tym trzy dalekie wyjazdy – do Kalisza, Krakowa i Jastrzębia na pewno dadzą się we znaki Olimpijczykom. Czy intensywny okres przygotowawczy, który zespołowi zafundował Przemysław Gomułka pozwoli znieść trudy tak mocnego okresu w jakim aktualnie się znajdujemy? Odpowiedź możemy poznać już jutro. O godz. 13:00 na stadionie przy ul. Rydlówki 23 zabrzmi pierwszy gwizdek sędziego, oznaczający rozpoczęcie meczu pomiędzy miejscową Garbarnią a Olimpią w ramach 16. kolejki eWinner 2. Ligi.

Garbarnia Kraków to zespół dobrze nam znany. Dotychczas rozegraliśmy 12 oficjalnych spotkań ligowych, w których 4-krotnie zwyciężyliśmy, zanotowaliśmy również 4 remisy i taką samą liczbę porażek. W ubiegłym sezonie w Elblągu cieszyliśmy się skromnym zwycięstwem 1:0 po bramce Piotra Kurbiela, w Krakowie, w rundzie rewanżowej po bezbramkowym remisie obie drużyny podzieliły się punktami. Warto przypomnieć, że nie tak dawno, bo 27. lipca mieliśmy okazję zmierzyć się z Garcą w ramach rundy wstępnej PP. To spotkanie również pokazało jak wyrównane pojedynki przychodzi nam toczyć – wynik rozstrzygnął się dopiero po konkursie rzutów karnych, w których lepsi okazali się Związkowi meldując się tym samym w 1/32 Finału Pucharu Polski.

Garbarnia Kraków występuje na szczeblu centralnym już czwarty sezon z rzędu. Sezon 2021/2022 krakowianie zakończyli w środku stawki, na 8. lokacie. Trwająca kampania to po 15. rozegranych kolejkach 11. lokata z dorobkiem szesnastu punktów, zgromadzonym dzięki czterem zwycięstwom i czterem remisom. Drużyna prowadzona przez Macieja Musiała poniosła 7 porażek, z czego tylko dwie na własnym stadionie.

W ostatnich meczach krakowianie nie spisali się najlepiej, zdobywając zaledwie dwa oczka w czterech meczach. W poprzedniej kolejce przed własną publicznością zremisowali 4:4 (!) z GKS-em Jastrzębie po bramkach Purchy (2), Polaka i bramce samobójczej zawodnika GKS-u. Wcześniejsze mecze to wywalczony na trudnym terenie, wyjazdowy remis z Polonią Warszawa 1:1, wyjazdowa porażka z Kotwicą Kołobrzeg 0:3 i domowa przegrana z rezerwami Zagłębia 0:1.

Najskuteczniejszymi zawodnikami w talii trenera Musiała są 24-letni Bartłomiej Purcha z dorobkiem 7. trafień i 27-letni Adam Żak z 5. golami na koncie.

Jutrzejsze zawody poprowadzi sędzia Rafał Rokosz. Na liniach wspomagać go będą Daniel Wiejowski wraz z Marcinem Jakowenko. Sędzią technicznym tego meczu wyznaczono Przemysława Burligę.

Z sędzią Rokoszem ostatni raz spotkaliśmy się w 18. kolejce sezonu 2020/2021 – wówczas na wyjeździe musieliśmy uznać wyższość rezerw Śląska, ulegając im 3:1. Arbiter ten prowadził dotychczas łącznie 10. spotkań z udziałem Olimpijczyków – czterokrotnie remisowaliśmy i ponieśliśmy w nich aż 6. porażek. W obecnych rozgrywkach Rafał Rokosz poprowadził 5. spotkań (4. na poziomie II Ligi i 1. w PP). Pokazał w nich średnio 4,5 żółtej i 0,5 czerwonej kartki na mecz, a raz podyktował rzut karny.

Transmisję z tego spotkania obejrzysz na platformie WP Pilot! 


GŁÓWNYMI SPONSORAMI OLIMPII ELBLĄG SĄ: