Menu Zamknij

PODSUMOWANIE PRZYGOTOWAŃ ROCZNIKA 2006

Runda wiosenna Ekstraklasy Trampkarza za moment się rozpocznie. Przez ostatnie trzy miesiące grupa młodych piłkarzy pod przewodnictwem trenera Sebastiana Cierlickiego nie „zbijała bąków”, lecz ciężko pracowała nad optymalną formą, odbywając 66 jednostek treningowych i rozgrywając 15 sparingów. Efekty tej ciężkiej pracy obejrzymy w najbliższą niedzielę w starciu o punkty.

Okres przygotowawczy rozpoczął się 2 grudnia, a zakończył 7 marca i wcale nie był to najprzyjemniejszy etap w całym sezonie. Grupa chłopców z rocznika 2006 ma za sobą obóz w Radomsku, dużą liczbę sparingów nie tylko w Elblągu oraz walkę z kilkoma przeciwnościami losu w postaci kontuzji i innych drobnych chorób/kontuzji, które dodatkowo utrudniały pracę:

Chłopcy pracowali bardzo sumiennie i z dużym zaangażowaniem. Nie zawsze w pełnym składzie osobowym, bo przydarzały się choroby i drobne urazy, które wykluczały z zajęć i meczów kontrolnych.

– powiedział trener Sebastian Cierlicki, dodając:

Podczas tego okresu odbyło się 66 jednostek treningowych i 15 gier towarzyskich, w których doskonaliliśmy grę w ataku i obronie w systemie 1-4-3-3, jak również próbowaliśmy w kilku spotkaniach gry 1-4-4-2 lub 1-3-4-3. Jestem zadowolony z pracy jaką wykonaliśmy i mam nadzieję, że przełoży się ona na dalszy rozwój piłkarski chłopców i potwierdzimy to w meczach mistrzowskich grając przeważnie z zespołami z rocznika 2005.

Pełna lista rozegranych sparingów:

ZKS Olimpia Elbląg 3:9 Jaguar Gdańsk
ZKS Olimpia Elbląg 3:5 Baltika Kaliningrad
ZKS Olimpia Elbląg 1:3 Be1 Kowno
ZKS Olimpia Elbląg 7:0 Gedania Gdańsk
Raków Częstochowa 7:5 ZKS Olimpia Elbląg
GKS Bełchatów 1:1 ZKS Olimpia Elbląg
Znicz Pruszków 5:2 ZKS Olimpia Elbląg
ZKS Olimpia Elbląg 3:0 Be1 Kowno
Chojniczanka Chojnice 5:4 ZKS Olimpia Elbląg
ZKS Olimpia Elbląg 0:3 Be1 Kowno
Olimpia Grudziądz 0:10 ZKS Olimpia Elbląg
Gryf Tczew 1:0 ZKS Olimpia Elbląg
ZKS Olimpia Elbląg 6:1 Stomil Olsztyn
ZKS Olimpia Elbląg 8:0 Pomezania Malbork
Elana Toruń 2:7 ZKS Olimpia Elbląg

W najbliższą niedzielę (15.03) o godzinie 12:00 na boisku przy ul. Skrzydlatej młodzi piłkarze z rocznika 2006 zainaugurują rozgrywki Ekstraklasy Trampkarza w meczu z drużyną akademii Sylwestra Czereszewskiego – Czereś Sport.