Menu Zamknij

POŻEGNAĆ ROK W DOBRYM STYLU

Zanim całkowicie pochłonie nas magia świąt Olimpię czeka ostatnie starcie w tym roku. Będzie to prawdziwa gratka dla kibiców obu drużyn, z której będą mieli mnóstwo frajdy porównywalnej do otwierania prezentów znalezionych pod choinką. W sobotę o godzinie 17:00 Związkowi podejmą Elanę Toruń.

Z perspektywy przeciętnego kibica nie ma w tej rywalizacji niczego specjalnego. Do Elbląga przyjedzie 13. drużyna II ligi, która traci więcej bramek niż zdobywa oraz, z którą w pierwszym starciu Żółto-biało-niebiescy poradzili sobie bardzo dobrze zwyciężając 0:2. Z kolei dla zagorzałych fanów Olimpii to najlepsza okazja na zademonstrowanie szerokiej gamy kibicowskich przyśpiewek wobec, lekko mówiąc, nielubianej drużynie. Jak powszechnie wiadomo takie zażyłości udzielają się również zawodnikom zatem sobotnie starcie jest gwarantem emocji oraz gorącej atmosfery (mimo wszystko proszę się ciepło ubrać).

Powiedzieć, że Elana zawodzi w tym sezonie kibiców to nic nie powiedzieć. W ubiegłej kampanii otarli się o awans na zaplecze Ekstraklasy (pamiętamy mecz w Toruniu), a w tym sezonie lawirują między 14. a 10. pozycją. Jednakże ten miesiąc jest dla nich bardzo szczęśliwy. Aktualnie przyświeca im najdłuższa passa meczów bez porażki – 4 ostatnie spotkania przyniosły 8 punktów oraz 6 zdobytych bramek. Jednym z autorów tego małego sukcesu jest Krzysztof Kołodziej, który w tych meczach zanotował dwie asysty (łącznie 8 w sezonie) oraz dołożył zwycięską bramkę w spotkaniu przeciwko Zniczowi Pruszków (2:1). Postać warta specjalnej uwagi.

Olimpia Elbląg będzie musiała poradzić sobie również z absencją dwóch kluczowych zawodników. Mowa o Damianie Szuprytowskim oraz Klaudiuszu Krasie, którzy w meczu z Górnikiem Polkowice „złapali” po żółtej kartce i niestety przekroczyli limit dozwolonej liczby napomnień.

– 89 minuta meczu z Górnikiem, przeprowadzamy kontrę, przeszedłem dwóch zawodników, trzeci zatrzymuje mnie faulem wchodząc zdecydowanie niesportowo w nogi. Zbulwersowany wstałem odepchnąłem zawodnika, wszystko w rygorze walki i w sytuacji, których jest tysiące podczas meczu. W moim mniemaniu czerwona należała się przeciwnikowi, ale sędzia zdecydował się napomnieć go żółtą kartka i na dodatek również mnie.

– opisuje sytuację Szuprytowski w rozmowie z portel.pl.

O tym, kto zastąpi Damiana i Klaudiusza zadecyduje oczywiście sztab, a ta informacja trafi do nas dopiero w sobotę. Opcji jest kilka, ale typowanie składu zostawiamy Państwu.

Na szczęście na tym kończą się problemy Adama Noconia. Reszta zawodników nie narzeka na urazy, a do pełni zdrowia po chorobie wrócili Filipczyk i Morys.

ZKS Olimpia Elbląg – Elana Toruń
sobota, godzina 17:00
Stadion Miejski, Agrykola 8

Bilety na smecz z Elaną czekają na Państwa w siedzibie klubu na Agrykola 8. Jutro (piątek) ostatni dzień przedsprzedaży, na który zapraszamy od godziny 10:00 do 18:00.

Ceny biletów w przedsprzedaży:

  • ŁUK 15zł
  • A1/A2 20zł
  • VIP 80zł

Transmisję spotkania mogą Państwo obejrzeć na www.TVCOM.pl (koszt 12zł).