Menu Zamknij

Przekaż 1,5% na Akademię Olimpii Elbląg! To nic nie kosztuje!

Drodzy Przyjaciele, Partnerzy, Sympatycy Olimpii Elbląg! Początek roku to czas, kiedy każdy z Nas może zdecydować o przekazaniu środków finansowych na cele Organizacji Pożytku Publicznego. Na Wasze dłonie składamy ten list i zwracamy się z ogromną prośbą w myśl hasła, które towarzyszy nam w obecnym sezonie “Gramy Razem” – o przekazanie Waszego 1,5% na działalność Związkowego Klubu Sportowego Olimpia Elbląg.

Od lat nieprzerwanie i sumiennie staramy się budować odpowiednie warunki dla rozwoju młodych ludzi, którzy odnaleźli swoją pasję i z sukcesami realizują się w sporcie. Niech dowodem, na to będzie tytuł Złotej Gwiazdki PZPN, którą nasza Akademia została wyróżniona w 2019 roku w ramach projektu Certyfikacji Szkółek Piłkarskich. To wyróżnienie nie tylko dla klubu, ale też dla ludzi, którzy z pasją przekazują swoją wiedzę najmłodszym, czyli kadry szkoleniowej Akademii, jak i dla Miasta Elbląga, które stało się jedynym miejscem w województwie warmińsko-mazurskim legitymującym się wyróżnioną, elitarną szkółką piłkarską.
Trwającej w Akademii misji towarzyszy stale chęć stworzenia jak najlepszych warunków do rozwoju młodych sportowców, którzy spełnienie swoich piłkarskich marzeń mogą znaleźć w rodzinnym mieście, blisko rodzin, w klubie z tradycjami. Każdego roku ścieżkę rozwoju Akademii przecierają nowe twarze, dla których punktem docelowym jest stanowienie o sile pierwszego zespołu Olimpii Elbląg, występującego na poziomie centralnym od wielu lat. Niech dowodem na to będzie obecność w pierwszej drużynie takich wychowanków jak Marcin Czernis, Łukasz Sarnowski, Jakub Branecki, Kacper Filipczyk czy Konrad Łabecki.

Ten proces potrzebuje każdej, nawet najmniejszej pomocy, dlatego ten list trafił właśnie w Twoje dłonie. W tegorocznej kampanii chcemy zebrać środki, które pozwolą zainstalować na boiskach przy ul. Moniuszki system automatycznego nawadniania boisk. Koszt 1 boiska to kwota 80.000 – 100.000 zł więc w przypadku całego kompleksu wyniosłoby to ok 240.000 zł. Kompleks boisk treningowych przy ul. Moniuszki 29 każdego roku poddawany jest dużej eksploatacji i wymaga inwestycji finansowej. To właśnie tu organizujemy mecze oraz turnieje piłkarskie, ale przede wszystkim szkolimy elbląskie dzieci i młodzież pozwalając im realizować sportowe marzenia od podstaw.

Korzystając z okazji pragniemy również podziękować z Wasze ubiegłoroczne wsparcie! Za pomocą 1% przekazaliście nam łącznie 8.412,40 zł! Zebrana kwota w całości została przeznaczona na renowację boisk przy ul. Moniuszki 29 (całkowity koszt renowacji w 2022 wyniósł ponad 45.000 zł)

Ze sportowym pozdrowieniem, Zarząd ZKS Olimpia Elbląg

KRS 0000086043

Cel szczegółowy: ZKS OLIMPIA ELBLĄG


GŁÓWNYMI SPONSORAMI OLIMPII ELBLĄG SĄ: