Menu Zamknij

RAPORT Z OBOZU W RADOMSKU

W sobotę (25.01) późnym wieczorem do swoich domów wrócili młodzi piłkarze Olimpii Elbląg (2005 i 2006), którzy zakończyli tygodniowy obóz w Radomsku. Chłopcy wracają zmęczeni, ale też dobrze przygotowani i odpowiednio zahartowani przed zbliżającą się rundą wiosenną.

Trampkarze odbyli czternaście jednostek treningowych, w tym po trzy sparingi z zespołami z Bełchatowa, Częstochowy, Pruszkowa i Tych. Olimpijczycy trenowali głównie pod balonem, a z rana w terenie. Oprócz ciężkiej pracy na boisku znalazł się czas na odnowę biologiczną w formie basenu oraz sauny.

Chłopcy wracają zmęczeni, co było bardzo widoczne w ostatnich grach kontrolnych, w których ustępowaliśmy przeciwnikom wyraźnie jeśli chodzi o szybkość, zwrotność, mobilność. W obu drużynach jest sporo mikrourazów, wynikających właśnie z natężenia zajęć, ale na szczęście nie są to poważne kontuzje i kilka dni odpoczynku wystarczy na powrót do normalnego cyklu treningowego.

– poinformował trener Rafał Starzyński.

Wyniki meczów sparingowych:

Raków Częstochowa 7:5 ZKS Olimpia Elbląg (2006)
bramki: Jan Piróg x3, Dorian Tomankiewicz, Mateusz Głowiński

GKS Bełchatów 1:1 ZKS Olimpia Elbląg (2006)
bramka: Aleksay Bogusławski

Znicz Pruszków 5:2 ZKS Olimpia Elbląg (2006)
bramki: Maciek Tobojka, zawodnik testowany

GKS Tychy 0:9 ZKS Olimpia Elbląg (2005)
bramki: Mateusz Głowiński x3, Jan Piróg x2, Szymon Grączewski x2, Szymon Szopiński, Tomek Łoś

GKS Bełchatów 1:1 ZKS Olimpia Elbląg (2005)
bramka: zawodnik testowany

Znicz Pruszków 2:3 ZKS Olimpia Elbląg (2005)
bramki: Mateusz Głowiński x2, Jan Piróg


Dodatkową niespodzianką podczas pobytu w Radomsku było spotkanie z 96-krotnym byłym reprezentantem Polski Jackiem Krzynówkiem – uczestnikiem Mistrzostw Świata i Ligi Mistrzów.

Według trenerów, bardzo udany obóz zarówno jeśli chodzi o warunki pobytowe oraz zrealizowane tematy szkoleniowe w mikrocyklu. Najwięcej czasu poświęciliśmy nauce i doskonaleniu wyjścia spod pressingu, otwieraniu gry od bramkarza pod presją przeciwnika, grze w obronie wysokiej oraz szybkiemu rozegraniu w strefie środkowej. Jeśli chodzi o sprawy pozaboiskowe to na odprawach oraz rozmowach indywidualnych podejmowaliśmy tematy związane ze świadomością bycia sportowcem, czyli odpowiednim odpoczynkiem, regeneracją, odpowiednim odżywianiem i nawadnianiem organizmu, ale także kwestiami zachowania się oraz higieny i kultury osobistej. Mamy nadzieję, że nauka zaprocentuje w przyszłości. 

– zakończył trener Starzyński.

[ngg src=”galleries” ids=”27,30″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_width=”260″ thumbnail_height=”180″]