Remis na zakończenie jesieni

Rezerwy Olimpii w ostatnim meczu rundy jesiennej forBET IV ligi zapisały na swoim koncie punkt, wywalczony w meczu z Mamrami w Giżycku.

Żółto-biało-niebiescy wybrali się do dalekiego Giżycka w składzie młodzieżowym, bez większych wzmocnień z drugoligowej Olimpii. Pierwszy zespół tego samego dnia rozgrywał mecz przy Agrykoli (zwycięstwo 2:1 z Chojniczanką Chojnice). W składzie „dwójki” oglądaliśmy głównie wychowanków wchodzących do seniorskiej piłki, chłopców z rocznika 2005, 2006 i 2007. Wśród doświadczonych oglądaliśmy kapitana Dawida Wierzbę (rocz. 2001), Pawła Kazimierowskiego (2002) oraz Mariusza Gabrycha (1994), który wciąż szuka formy po kontuzji z początku sezonu.

Ze strony gospodarzy również sporo młodzieżowców, od pierwszych minut oglądaliśmy czterech szesnastolatków. Mamry zdążyły już przyzwyczaić, że stawiają na młodych piłkarzy, czego potwierdzeniem jest klasyfikacja Pro Junior System, w której walczą o pierwsze miejsce (Olimpia II nie jest klasyfikowana).

Pierwsze minuty przebiegały pod dyktando gospodarzy. W dziewiątej minucie wpadła nawet bramka, ale ostatecznie nie została uznana. Jeden ze wspomnianych szesnastolatków już się cieszył z debiutanckiego gola, ale strzał został poprzedzony zagraniem ręką przez co nie mógł być uznany. Jeszcze wcześniej oglądaliśmy wymuszoną zmianę w Olimpii. Kontuzjowanego Filipa Sznajdera zastąpił Maciej Tobojka.

W pierwszej połowie wpadł ostatecznie jeden gol. W 32. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Dominik Romanowski zagrał krótko z rzutu rożnego do Michała Świderskiego, który idealnie dośrodkował na głowę Błażeja Drężka. Po zmianie stron Olimpia II wyrównała. Dośrodkowanie z rzutu rożnego pięknym strzałem zakończył Dawid Wierzba, dla którego była to druga bramka w sezonie.

Ostatecznie remis na zakończenie rundy jesiennej. Olimpia II w piętnastu meczach zdobyła 29 punktów i zajmuje piąte miejsce. Kolejne mecze już w nowym roku.

Mamry Giżycko – Olimpia II Elbląg 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 – Drężek (32′), 1:1 – Wierzba (73′)

Olimpia II: Olbryś – Wierzba, Kasprzykowski, Łaszak, Czapliński (65‘ Dziurdzia), Tutaj, Piróg, Sznajder (5‘ Tobojka, 90‘ Stróżewski), Leszczyński, Kazimierowski (65‘ Łąpieś), Gabrych.

___________________________________________________________________________________________