Menu Zamknij

REMIS Z LIDEREM (2. Liga)

Udaje się zatrzymać rozpędzoną Chojniczankę na stadionie w Elblągu. Olimpia Elbląg bezbramkowo remisuje w starciu z liderem i dopisuje na swoje konto pierwszy punkt w sezonie.

Przed rozpoczęciem spotkania z drużyną Adama Noconia, dowiedzieliśmy się o kilku zmianach w formacji Związkowych. Wobec kontuzji Oresta Tkachuka drużyna przeszła na formację 1-4-1-4-1 z osamotnionym w ataku Surdykowskim, za to w linii pomocy oglądaliśmy powracającego po kontuzji Michała Ressela. Kolejną zmianą było postawienie między słupkami na Bartosza Przybysza oraz zamienienie się stronami Kiełtyki z Sedlewskim. Warto też wspomnieć o kapitanie drużyny, którym w tym spotkaniu został Surdykowski, ale jak się później okazało była to sytuacja jednorazowa oraz powstała przy porozumieniu zawodnika z Tomkiem Lewandowskim.

Całe spotkanie przebiegało bardzo żywo i energicznie, jednak żadna ze stron nie potrafiła przejść do konkretów w polu karnym rywala. Nie oglądaliśmy ani bramek, ani efektownych parad bramkarskich, za to było sporo walki w defensywnie, z czego obydwie strony spisywały się bardzo przyzwoicie.

Jeden punkt nie zmienia pozycji w tabeli i Olimpia nadal znajduje się na przedostatnim miejscu. W kolejnym spotkaniu Związkowi zmierzą się na wyjeździe ze Stalą Rzeszów, a to spotkanie rozpocznie się w piątek (25 września) o godzinie 16:00.

 

4. kolejka, 2. liga

ZKS Olimpia Elbląg 0:0 MKS Chojniczanka Chojnice

1. Bartosz Przybysz
16. Tomasz Sedlewski – 2. Tomasz Lewandowski – 5. Kamil Wenger – 23. Michał Kiełtyka
22. Klaudiusz Krasa
45. Marcin Bawolik – 21. Wojciech Zyska – 8. Michał Ressel – 25. Eryk Filipczyk
28. Janusz Surdykowski (c)

Ławka rezerwowych:
12. Paweł Rutkowski
3. Łukasz Sarnowski
10. Karol Styś
20. Oskar Bohm > 8. Michał Ressel (72min)
60. Jakub Branecki
72. Dawid Wierzba
77. Oskar Kordykiewicz
88. Sebastian Milanowski