Menu Zamknij

REZERWY OLIMPII ZAGRAJĄ Z GIŻYCKIEM

Olimpia II stąpa po cienkim lodzie, wyniki są dalekie od zadowalających. Co prawda po ostatnim meczu z wiceliderem Stomilem II Olsztyn pojawiła się iskierka nadziei na lepsze czasy, ale do realizacji planów potrzebne są punkty. W niedzielę, 6 października, żółto-biało-niebiescy staną przed kolejną szansą na poprawę obecnej sytuacji, zagrają przed własną publicznością z Mamry Giżycko.

W ostatnim czasie można było mieć wrażenie, że w drużynie rezerw Olimpii coś szwankuje, a kolejne mecze nie są sprzymierzeńcem na poprawę sytuacji. Drugi zespół z Agrykola zajmuje 14. miejsce w tabeli, ale ostatnie dwie gry są dobrym prognostykiem i miejmy nadzieję, że niedługo przełożenie będzie zauważalne w zdobyczach punktowych. W ostatnim spotkaniu Olimpia II co prawda przegrała ze Stomilem II, ale momentami prezentowali się przyzwoicie stwarzając sytuacje na strzelenie bramki. Okoliczności przegranej były zresztą bardzo pechowe – inaczej nie można podsumować straconej bramki w doliczonym czasie. Dużo lepiej było kolejkę wcześniej, wówczas Olimpia II wygrała w Biskupcu z Tęczą.

Niedzielny mecz (6 października) nie będzie jednak łatwą przeprawą. Do Elbląga przyjedzie obecnie trzecia drużyna ForBET IV Ligi – Mamry Giżycko. Goście w bieżących rozgrywkach wygrywali sześciokrotnie, raz podzielili się punktami, przegrali dwukrotnie. W ostatniej kolejce Mamry grały na wyjeździe, ale do domów wrócili w szampańskich humorach, bo zwycięstwo zawsze cieszy. Inaczej wieczór spędzili zawodnicy Tęczy Biskupiec, którzy po przegranej 1:2 jeszcze bardziej skomplikowali swoją sytuację (zamykają ligową tabelę z dorobkiem 3 pkt).

– Naszym celem na ForBET IV ligę jest zwycięstwo w każdym najbliższym spotkaniu i to będzie dla nas najważniejsze. W ostatnich dwóch sezonach Mamry zajęły 4. i 6. miejsce, odnosząc po 14 zwycięstw. W najbliższych rozgrywkach chcielibyśmy poprawić ten wynik. – informował przed sezonem na łamach Skarbu Kibica ForBET IV Ligi Karol Lemecha trener Mamry Giżycko.

Zatem po 9. kolejkach cel jest realizowany, ale oczywiście do końca rozgrywek jeszcze wiele meczów, więc z ostatecznym podsumowaniem należy się wstrzymać. Pierwsza drużyna Olimpii swoje spotkanie rozegra w sobotę (5 października, z Pogonią Siedlce), dlatego być może zobaczymy w meczu rezerw zawodników z kadry drugoligowców. Jak dużą wartością są zawodnicy z kadry trenera Noconia mogliśmy się przekonać podczas meczu z Warmią Olsztyn, które rezerwy wygrały aż 7:1.

Rezultat meczu Olimpii II Elbląg z Mamrami Giżycko poznamy w niedzielę, 6 października. Początek spotkania o godz. 16. na stadionie przy ulicy Skrzydlatej. Wstęp wolny.

 

Patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

qba