Menu Zamknij

Rominta rywalem Olimpii II

Po dwóch meczach wyjazdowych, rezerwy Olimpii wracają na własny stadion. W niedzielę (19 maja) zagrają z Romintą Gołdap.

Rominta swoją dobrą dyspozycją niewątpliwie aspiruje do miana największej niespodzianki sezonu. Punktują systematycznie, chociażby od trzech meczów nie schodzą z boiska pokonani. W minionej kolejce zremisowali na własnym terenie z DKS-em Dobre Miasto 2:2, wcześniej pokonali 1:0 Motor w Lubawie, jeszcze wcześniej rozgromili Polonię Iłowo 4:1. Aktualnie zajmują czwartą lokatę z dorobkiem 47. punktów, zgromadzili od ósmej Olimpii II 8 oczek więcej.

– Rundę jesienną oceniam bardzo pozytywnie pod względem punktowym i zajmowanego miejsca. Nasza jakość w stosunku do poprzedniego sezonu znacząco wzrosła. Zdajemy sobie sprawę, że będzie trudno powtórzyć ten wynik w rundzie wiosennej, ale pracujemy ciężko. – mówił na łamach Skarbu Kibica przed rundą rewanżową trener Rominty Adam Wyszyński (wówczas jego drużyna zajmowała 6. miejsce), dodając: – Pomimo dobrego wyniku, mamy co poprawiać i staramy się udoskonalać różne aspekty. Jesteśmy spokojniejsi w porównaniu do ubiegłorocznej wiosny. Sporo zespołów się wzmocniło, a u nas tych zmian w składzie było mało, ale jesteśmy zadowoleni z kadry jaką posiadamy. Zobaczymy, czy u naszych rywali te zmiany przełożą się na lepszą grę, jednak my skupiamy się na sobie.

Po przerwie zimowej Rominta nie obniżyła lotów, w bieżącym roku wygrali pięciokrotnie, trzy mecze zremisowali, przegrali tylko dwa razy. Dla porównania Olimpia II w roku 2024 również rozegrała 10 spotkań, ze zwycięstwa cieszyła się tylko dwukrotnie, padły cztery remisy, również czterokrotnie przegrywali. W minionej kolejce elblążanie niestety przegrali z Jeziorakiem w Iławie 2:5.

W rundzie jesiennej, w Gołdapi, lepsza była Olimpia II, która wygrała 1:0 po bramce Kardysia. Po raz ostatni bezpośrednia konfrontacja w Elblągu miała miejsce 2 października 2022 r., żółto-biało-niebiescy wygrali wysoko 4:1. Gole dla elblążan strzelali: Milanowski, Szantyr, Kordykiewicz, Piróg.

Przypominamy, że spotkanie nie odbędzie przy ul. Skrzydlatej tylko przy ul. Moniuszki. Początek o godz. 17., wejście na stadion bezpłatne, ale jedynie od ul. Moniuszki, od strony Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka.

ZKS Olimpia II Elbląg – Rominta Gołdap w niedzielę, 19 maja, godz. 17:00.