Menu Zamknij

ROZPOCZYNAMY PRZYGOTOWANIA DO RUNDY (2. Liga)

Dzisiaj piłkarze Olimpii Elbląg spotkali się na pierwszym treningu inauguracyjnym okres przygotowawczy. Zajęcia rozpoczęły się od spotkania organizacyjnego, a potem zawodnicy wraz ze sztabem udali się na boisko treningowe przy ul. Skrzydlatej.

Zanim jednak rozpoczęło się spotkanie na zielonej murawie, piłkarze dzień wcześniej musieli poddać się profilaktycznym badaniom oceniającym ich stan zdrowia. Cała drużyna wraz ze sztabem przeszła testy wymazowe na obecność koronawirusa oraz inne, podstawowe badania lekarskie.

Od początku okresu przygotowawczego w zajęciach bierze udział poszerzona grupa zawodników. Między słupkami oglądać będziemy Andrzeja Witana, z drużyny rezerw do kadry pierwszego zespołu dołączeni zostali nie tylko Kacper Filipczyk i Paweł Kazimierowski, ale także środkowy defensor Wiktor Perlejewski. Ponadto przez najbliższe dni sztab będzie przyglądał się wychowankowi Hetmana Zamość Łukaszowi Pokrywce, który przebywa w Elblągu na testach. 

 

Jeszcze przed rozpoczęciem treningu spotkaliśmy się z trenerem Trzeciakiem i porozmawialiśmy chwilę o transferowym okienku oraz planach na zbliżające się tygodnie.

Jaki jest plan na dzisiejszy trening oraz co czeka zawodników w najbliższym czasie?

– Dzisiaj czeka ich spokojne wejście w trening. Poćwiczymy delikatnie nad siłą, troszeczkę pobiegamy, nie zabraknie też treningu czysto piłkarskiego, a z biegiem czasu i mijającymi tygodniami będziemy te obciążenia podkręcać.

Czy kibice mogą spodziewać się testowania nowych zawodników oraz ogłoszenia kolejnych transferów do klubu?

– Mamy wytypowanych zawodników, którzy będą sukcesywnie u nas się pojawiać na testach, ale mimo wszystko chcielibyśmy ten temat zamknąć w ciągu dwóch najbliższych tygodni treningowych. Są też wytypowani zawodnicy, którzy mogliby wzmocnić naszą drużynę, ale rozmowy z nimi są dosyć trudne z dwóch prostych względów: podpisane umowy amatorskie, przez co ciężko jest takiego zawodnika wydostać z klubu, a druga rzecz, to kontrakty wiążące piłkarza z klubem. Niestety nie stać nas na kupowanie piłkarzy, dlatego te działania są skomplikowane. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie wyjaśni się więcej i zwiększymy rywalizację na każdej z linii.

Jest jakiś główny cel do zrealizowania podczas gier sparingowych?

– Przed nami bardzo ciężka runda i będziemy musieli przygotować dwa, może nawet trzy warianty, nad którymi będziemy tylko i wyłącznie się skupiać. Jest za mało czasu na to, by zrobić coś więcej, ale te dwa-trzy warianty, które my jako sztab mamy w głowie, będziemy sukcesywnie wprowadzać zgodnie z metodologią. Musimy być gotowi na każdą ewentualność.

Czy jest coś, co nie funkcjonuje jak powinno i trzeba poprawić od zaraz?

– Oczywiście, że tak – nasza gra w obronie. Nie mam na myśli gry obrońców, tylko całego zespołu w fazie bronienia. Defensorzy popełniali błędy w momencie, gdy reszta drużyny je początkowała, dlatego kończyło się to golem dla przeciwnika. Taki efekt domina. W stu procentach musimy to poprawić, bo tych bramek traciliśmy zdecydowanie zbyt dużo. Ten aspekt pracy będzie bardzo istotny, a drugim są rzuty karne dyktowane przeciwko nam. Jak mówiłem wcześniej oglądaliśmy 3 rodzaje „jedenastek” – zwykłe, głupie i idiotyczne. Tych ostatnich było zbyt dużo i nad trzeba się pochylić, wytłumaczyć i zniwelować je do zera. Był to też efekt gry w obronie całego zespołu.


[AKTUALIZACJA 22.01] Terminarz gier sparingowych:

  • 23.01 – Olimpia Elbląg vs Radunia Stężyca (III liga)
  • 30.01 – Arka Gdynia (I liga) vs Olimpia Elbląg
  • 03.02 – Olimpia Elbląg vs Bałtyk Gdynia (III liga)
  • 06.02 – Olimpia Elbląg vs Huragan Morąg (III liga)
  • 13.02 – Olimpia Grudziądz (II liga) vs Olimpia Elbląg
  • 20.02 – Olimpia Elbląg vs Polonia Lidzbark Warmiński (IV liga)