Menu Zamknij

RUCHY TRANSFEROWE WEWNĄTRZ AKADEMII

W przyszłym sezonie na A8 nie zobaczymy już Oskara Ryka oraz Daniela Morysa, jednak sporo roszad personalnych odbyło się nie tylko na płaszczyźnie pierwszej drużyny Olimpii. Z klubem pożegnało się kilku wychowanków, lecz nie wszyscy przenieśli swoje umiejętności poza Elbląg na stałe.


Szymon Grączewski > Legia Warszawa

Uczestnik projektu Future Pro, a także Akademii Młodych Orłów przeniósł się na zasadzie rocznego wypożyczenia do Akademii Legii Warszawa, która już od dłuższego czasu monitorowała jego postępy. W przeszłości Szymon kilkakrotnie otrzymywał zaproszenia na testy oraz sparingi młodzieżowej drużyny ze stolicy.

Mateusz Głowiński > Raków Częstochowa

Jeden z największych talentów województwa Warmińsko-Mazurskiego przeprowadza się na południe kraju. Mateusz zdecydował się opuścić Olimpię na rzecz Rakowa, gdzie także będzie mógł występować w Centralnej Lidze Juniorów U-15.

Piotr Zaleski > WKS Gryf Wejherowo

Wychowanek Akademii Olimpii Elbląg na zasadzie transferu definitywnego przeprowadza się do Wejherowa, który rozpoczyna proces budowania nowej drużyny, a jednym z jej elementów ma zostać właśnie Zaleski. Zespół spadkowicza 2. Ligi objął dobrze znany na pomorzu trener Grzegorz Niciński. W poprzednim sezonie Zaleski spędził rundę jesienną w Gromie Nowy Staw, jednak wobec wybuchu pandemii jego wypożyczenie zostało skrócone.

Kacper Korkliniewski, Mateusz Siwko, Mateusz Gruz, Jakub Szpakowski, Mateusz Brzozowski > Zatoka Braniewo

Mała „kolonia” wychowanków Olimpii znajduje się w Braniewie, gdzie będą walczyli o miejsce w składzie czwartoligowej Zatoki. Zawodnicy przenieśli się na zasadzie rocznego wypożyczenia.

Kacper Ziewiec, Paweł Szafek > Grom Nowy Staw

Dwójka zawodników definitywnie opuszcza Olimpię na rzecz Gromu Nowy Staw. Kacper Ziewiec rozegrał w poprzednim sezonie 15 meczów dla rezerw Olimpii oraz zanotował bramkę i dwie asysty. Paweł Szafek to golkiper, który w poprzednim sezonie był wypożyczony do KP Starogard.

Oskar Ryk > Arka Gdynia

Wychowanek Arki wraca do swojego klubu z rocznego wypożyczenia. Oskar kończy przygodę w Olimpii z dorobkiem 20 występów, bramką (w debiucie vs Lech II Poznań) oraz jedną asystą.

Daniel Morys > Wisła Kraków

Olimpia Elbląg także nie przedłuży wypożyczenia z Danielem Morysem. Skrzydłowy Wisły Kraków wraca do swojego domu z bagażem doświadczeń w postaci 15 spotkań w 2. Lidze oraz 2 asystami.