Menu Zamknij

SKRA vs OLIMPIA (2. Liga)

fot. ZKS Olimpia Elbląg

Bardzo krótko przyszło nam czekać na kolejne ligowe spotkanie z udziałem Olimpii Elbląg. Już jutro na Stolzle Stadion Związkowi spotkają się z rewelacją ostatnich kolejek – Skrą Częstochowa.

Drużyna z Częstochowy ostatnimi czasy wprawia w zachwyt nie tylko swoich kibiców, ale także postronnych obserwatorów rozgrywek 2. Ligi. Wysoka pozycja w tabeli, skuteczność w polu karnym rywala, a także zwarta i solidna defensywa – to wszystko cechuje Skrzatów w tegorocznych rozgrywkach.

Ich forma z ostatnich trzech spotkań także robi wrażenie: 3 wygrane, 9 punktów, 11 zdobytych bramek i tylko 1 stracona. Na daną chwilę nie ma takiej drugiej ekipy w stawce, która swoją grą może wzbudzać duży szacunek u swoich najbliższych rywali.

Komentatorzy spotkań z udziałem Skry z największą częstotliwością wypowiadają dwa nazwiska: Kamil Wojtyra oraz Piotr Nocoń. Ta dwójka odpowiedzialna jest za zdobycie aż 19 bramek dla swojego zespołu na 25 możliwych. Urodzony w Częstochowie Wojtyra to zresztą aktualny lider klasyfikacji strzelców z liczbą 14 trafień. Z kolei Piotr Nocoń równo dzieli obowiązki strzelca oraz podającego, w jednej i drugiej statystyce wpisał się po 5 razy. Strach pomyśleć jak wyglądałaby ofensywa Skry, gdyby z Loretańskiej 20 nie pożegnał się inny, wiodący napastnik tegorocznych rozgrywek Dawid Wolny.

Skra jest na ogromnej fali wznoszącej i przed nami na pewno bardzo, bardzo ciężki mecz.

– choć to tylko kilka słów Jacka Trzeciaka, to mówią one o przeciwniku w zasadzie wszystko.

Zawody poprowadzi arbiter Marek Śliwa z Pińczowa, a wspomagać na liniach będą go Dominik Wrona oraz Wojciech Szczurek. Sędzią technicznym będzie Mateusz Bielawski.


16. kolejka, 2. liga

KS Skra Częstochowa (4.) vs ZKS Olimpia Elbląg (16.)

stolzle stadion, ul. loretańska 20, częstochowa
środa, 2 grudnia, godzina 12:00

 

Bezpłatną transmisję LIVE zobaczycie na kanale SkraTV na platformie YouTube.