Menu Zamknij

OSTATNI MECZ RUNDY JESIENNEJ

fot. Olimpia Elbląg (Marek Lewski)

Czas mija niezwykle szybko, o czym doskonale świadczy najbliższy mecz Olimpii Elbląg. Drużyna Tomasza Grzegorczyka wyjeżdża do Wrocławia na ostatnie spotkanie w ramach rundy jesiennej, choć jak doskonale wiemy nie będzie to ostatni mecz w tym roku. Pierwszy gwizdek arbitra usłyszymy o 13:00.


Rezerwy Śląska Wrocław nie zachwycają już tak, jak w poprzedniej kampanii, choć początek sezonu mieli stosunkowo udany. W ciągu pierwszych 5. kolejek nie zaznali smaku porażki i uzbierali na swoim koncie 9 punktów, dzięki czemu znaleźli się nawet na 5. miejscu w tabeli. Pierwsza ligowa porażka przyszła ze zdwojoną siłą, a katem okazała się Garbarnia Kraków, która rozprawiła się z Wojskowymi wynikiem 6:1.

Od tamtej pory zespół trenera Krzysztofa Wołczka zaczął odnotowywać stopniowy regres, o czym doskonale mówi ich aktualna pozycja (12.), jednak trzeba też przyznać, że ostatnie 5. kolejek były dla nich bardzo wymagające i podczas nich musieli mierzyć się z czołówką ligi.

Siłą WKS-u są przede wszystkim mecze domowe: 3 zwycięstwa, 4 remisy, 1 porażka, to bilans, na który sztab Olimpii musi zwrócić uwagę. Dodatkowo stosunek bramek 14:10 podpowiada, że przy ul. Oporowskiej gra się ofensywnie i odważnie, ale o tym przekonaliśmy się już 12 grudnia 2020 roku, gdy Związkowi musieli uznać wyższość Wojskowych przegrywając 3:1.

W tym sezonie najczęściej do siatek rywali trafiają Bartosz Boruń (4 bramki) oraz Sebastian Bergier (3 bramki), który minione rozgrywki zakończył z liczbą 20 trafień na koncie. Ze swoich obowiązków dobrze wywiązuje się także pomocnik Przemysław Bargiel (2 bramki i 4 asysty), mający za sobą epizod w akademii AC MIlan.


Zawody poprowadzi arbiter Marcin Bielawski z Mysłowic (okręg: Katowice), a asystować na liniach będą Adam Jakubczyk oraz Daniel Wiejowski. W roli sędziego technicznego zobaczymy Kornela Paszkiewicza.17. kolejka, EWINNER 2. Liga

WKS Śląsk II Wrocław (12.) vs ZKS Olimpia Elbląg (5.)

sobota, 13 listopada, godzina 13:00
Stadion ŚLĄSKA WROCŁAW, ul. OPOROWSKA

 

Transmisję obejrzysz w mobilnej aplikacji eWinner (bezpłatna) oraz dzięki platformie SPORTIZE (mobilna aplikacja i strona www / miesięczny abonament 23,99 zł obejmuje wszystkie mecze eWinner 2. Ligi).


GŁÓWNYMI SPONSORAMI OLIMPII ELBLĄG SĄ: