Menu Zamknij

SPARING Z ARKĄ

Rozpoczynamy serię meczów sparingowych. W najbliższą sobotę (22 sty) na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni drużyna Olimpii Elbląg zmierzy się z występującą na co dzień w Fortuna 1 Lidze Arką Gdynia. Początek spotkania o godzinie 11:00, a darmową transmisję z tego wydarzenia zobaczycie na platformie YouTube.


Możemy powiedzieć, że test-mecze z Arką stają się powoli małą tradycją. W ciągu ostatnich lat już wielokrotnie dochodziło podczas okresów przygotowawczych do bezpośrednich pojedynków pomiędzy klubami, ale ma to swoje logiczne uzasadnienie, przede wszystkim w kontekście poziomu sportowego, ale także położenia geograficznego. Dystans pomiędzy Elblągiem a Gdynią jest niewielki, podobnie jak różnica klas rozgrywkowych, choć jak wiemy Arkowcy chcieliby jak najprędzej powrócić do Ekstraklasy, w której po raz ostatni występowali od sezonu 2016/17 do 2019/20. Na ten moment są 7. drużyną Fortuna 1. Ligi, lecz ich dystans do strefy barażowej wynosi 1 punkt, zatem nie możemy skreślać ich szans w walce o awans do elity.

Dla zespołu trenera Ryszarda Tarasiewicza będzie to drugi sparing podczas zimowego okresu przygotowawczego. Pierwsze spotkanie rozegrali 15 stycznia z Wartą Poznań, które zakończyło się skromnym zwycięstwem (1:0) piłkarzy z województwa Wielkopolskiego. Teraz ich najbliższym rywalem będzie Olimpia Elbląg, w której składzie znajdziemy byłego golkipera Arki Gdynia – Andrzeja Witana. Co na temat tej konfrontacji mówi sam zainteresowany?

To będzie ciekawe spotkanie, bo czeka na nas dobry, pierwszoligowy rywal. Liczymy  na dobry wynik, chociaż wiadomo, że w meczach sparingowych nie jest on najważniejszy. Będzie to dobra okazja na przećwiczenie założeń taktycznych, które będziemy chcieli przełożyć później w lidze oraz na wyeliminowanie błędów, które mogą wystąpić. Do tej pory nasz okres przygotowawczy przechodzi dobrze, a my pracujemy bardzo solidnie.

 

SPARING #1 – zima 2022

Arka Gdynia vs Olimpia Elbląg

sobota, 22 stycznia, godzina 11:00
NARODOWY STADION RUGBY, ul. KAZIMIERZA GÓRSKIEGO 10, GDYNIA

 


Harmonogram gier sparingowych:

  • 22.01 (sobota) – Arka Gdynia vs Olimpia Elbląg (w Gdyni, Narodowy Stadion Rugby, 11:00)
  • 28.01 (piątek) – Olimpia Elbląg vs Bałtyk Gdynia (w Elblągu, ul. Skrzydlata 1a, 16:00)
  • 05.02 (sobota) – Olimpia Elbląg vs Stolem Gniewino (w Elblągu, ul. Skrzydlata 1a, 12:00)
  • 08.02 (wtorek) – Pogoń Szczecin vs Olimpia Elbląg (w Szczecinie, 12:00)
  • 12.02 (sobota) – Olimpia Grudziądz vs Olimpia Elbląg (w Świeciu, 12:00)
  • 19.02 (sobota) – Olimpia Elbląg vs GKS Przodkowo (w Elblągu, ul. Skrzydlata 1a, 12:00)
  • 19.02 (sobota) – Olimpia Elbląg vs Jeziorak Iława (w Elblągu, ul. Skrzydlata 1a, 14:00)