Menu Zamknij

STANISŁAWSKI WZMACNIA LINIĘ ATAKU

Ciężar zdobywania bramek dla Olimpii Elbląg będzie spoczywał na barkach dwóch piłkarzy pochodzących z Radomia. Drugim napastnikiem sprowadzonym na Agrykola 8 jest Szymon Stanisławski (26 lat), któremu kibice mogli przyjrzeć się podczas sparingu z GKS Przodkowo. Witamy w zespole!

Stanisławski ostatni sezon spędził w trzecioligowym KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski, dla którego zdobył 18 bramek w 40 meczach. Teraz po kilku latach wraca na poziom centralny i będzie odpowiedzialny za zdobywanie goli dla klubu z Elbląga:

Będę cieszył się z tego, jeżeli punkty będą zostawały w Elblągu oraz kiedy będziemy z nimi wracać do domu. Strzelanie bramek nie jest najważniejsze, choć wiadomo, jest to moja pozycja i tego się wymaga od napastników, ale będę bardziej się cieszył jak będziemy systematycznie punktować.

W nadchodzącym sezonie Stanisławski do spółki z Piotrem Kurbielem będą odpowiedzialni za szukanie drogi do bramek przeciwników. Próbkę ich współpracy obejrzeliśmy już podczas piątkowego sparingu z GKS Przodkowo, podczas którego Szymon wpisał się na listę strzelców, a także asystował przy golu Huberta Krawczuna:

Trzeba dodać do tego, że Piotr też jest z Radomia, także może ta współpraca będzie się jeszcze lepiej układać, oczywiście jeśli trener będzie dawał nam szansę gry obok siebie.

Stanisławski związał się z Olimpią roczną umowę z opcją przedłużenia i będzie występował z numerem #94 na plecach. Życzymy dużo bramek oraz samych udanych występów, powodzenia!