Menu Zamknij

Szansa na pierwszy komplet punktów wiosną.

Już jutro podopieczni Przemysława Gomułki zmierzą się z ostatnią drużyną w tabeli 2 ligi – rezerwami Śląska Wrocław. Czy tym razem uda się w końcu dopisać do bilansu 3 oczka? Wszyscy na to liczą.

Po serii trzech wiosennych remisów zarówno Olimpijczycy jak i ich sympatycy nie marzą o niczym innym jak pewne zwycięstwo i powrót do strefy barażowej. Mówiąc o wspomnianych remisach nie zapominajmy jednak o jednej, bardzo istotnej rzeczy – w dwóch przypadkach mierzyliśmy się z drużynami z ligowego topu (KKS i Stomil), w wypadku remisu z Pogonią Siedlce – ewidentnie zabrakło szczęścia.

Śląsk w obecnym sezonie zdecydowanie zawodzi. Po 22. kolejkach gier „dwójce” z Wrocławia udało się uzbierać ledwie 21. oczek na co złożyło się pięć zwycięstw, 6 remisów i aż 11 porażek. Wrocławianie średnio zdobywają 1,31 bramki na mecz, tracą 1,68 (dla porównania Olimpia średnio zdobywa 1,40 bramki na mecz i traci 1 bramkę/mecz).

Historia pokazuje nam jednak, że to niekoniecznie będzie lekka przeprawa. Jutrzejszy rywal ewidentnie „nie leży” elbląskiej ekipie. Dotychczas obie drużyny spotkały się 5-krotnie. 4 razy górą był Śląsk, raz zremisowaliśmy. Bilans bramkowy? Przerażający! 12:3 dla Wrocławian. Warto jednak zauważyć, że swoiste przełamanie dominacji Śląska w postaci remisu nastąpiło w rundzie jesiennej obecnych rozgrywek. Na Oporowskiej po trafieniu Yana Senkevicha już witaliśmy się z gąską prowadząc 1:0 od 4′ spotkania. Przed przerwą Miłosz Kurowski doprowadził jednak do wyrównania, wynik nie uległ zmianie i pierwszy remis stał się faktem.

Jak zespół z Dolnego Śląska radzi sobie wiosną? Zwycięstwo z rezerwami Zagłębia Lubin, następnie dwie porażki: z Polonią Warszawa (1:2) i Garbarnią Kraków (2:3). Forma wyjazdowa z całego trwającego sezonu to trzy zwycięstwa, dwa remisy i sześć porażek.

Najskuteczniejszymi graczami w talii trenera Krzysztofa Wołczka są wspomniany wcześniej Miłosz Kurowski, Sebastian Bergier i Szymon Krocz. Wymienieni zawodnicy 5-krotnie wpisywali się na listę strzelców. Sebastian Bergier potrzebował do tego zaledwie 8. spotkań.

Czy w jutrzejszym meczu zobaczymy zawodników, którzy nie pojawili się na boisku w barwach ekstraklasowego Śląska? Możemy zakładać, że jutro unikniemy „spadów” z jedynki – pierwsza drużyna rozgrywa swój mecz o 12:30 (mecz ze Stalą Mielec).

Jak wygląda sytuacja kadrowa Olimpijczyków? Na urazy nikt się nie uskarża, jedynym nieobecnym będzie pauzujący za żółte kartki Adrian Piekarski. Czy Przemysław Gomułka zdecyduje się jutro na zastąpienie go kimś z dwójki Wierzba-Szczudliński? Przekonamy się jutro o 14:00 kiedy do publicznej informacji zostanie podany wyjściowy skład na ten mecz!

Przypominamy, że wszystkie mecze Związkowych w sezonie 2022/2023 obejrzysz na platformie PilotWP, pierwszej TV online w Polsce!


23. kolejka eWinner 2. Ligi

Olimpia Elbląg (7.) x Śląsk II Wrocław (18.)

Sobota, 18.03, godz. 15:00

GŁÓWNYMI SPONSORAMI OLIMPII ELBLĄG SĄ: