Menu Zamknij

Tęcza w Elblągu na zakończenie tygodnia

Pierwszego dnia października zostanie rozegrany ostatni mecz 9. kolejki forBET IV ligi. W niedzielne popołudnie dojdzie do rywalizacji Olimpii II Elbląg z Tęczą Biskupiec.

Najbliższy rywal Olimpii II w opinii wielu to jeden z faworytów do awansu. Tęcza już w poprzednim sezonie prezentowała wysoką formę. Ligowe zmagania zakończyli na szóstej pozycji notując m.in. serię ośmiu meczów bez przegranej w końcówce sezonu. Należy pamiętać także, że doszli do finału Bank Spółdzielczy w Szczytnie Wojewódzkiego Pucharu Polski gdzie zmierzyli się z innym przedstawicielem naszego miasta czyli Concordią Elbląg (po dogrywce wygrali elblążanie 2:1).

– Druga część rundy wiosennej była w naszym wykonaniu bardzo udana. Apetyty zostały rozbudzone i chcemy teraz dobrze wystartować. Nasza kadra znacząco się nie zmieniła, chociaż oczywiście na kilku pozycjach wzmocnień potrzebowaliśmy. Celem jest poprawa pozycji z poprzedniego sezonu. Drużyna poczuła się mocniej i jeżeli będziemy grali dobrą piłkę, to może uda nam się powalczyć o podium. – mówił przed sezonem na łamach Skarbu Kibica WMZPN trener Tęczy Wojciech Jałoszewski.

Jeśli chodzi o wzmocnienia to zatransferowali m.in. Michała Lewandowskiego, wychowanka Mlexera Elbląg, wieloletniego zawodnika Concordii, ostatnio występującego w Powiślu Dzierzgoń. W składzie Tęczy znajduje się również wychowanek Olimpii Patryk Burzyński.

Obecna sytuacja w ligowej tabeli plasuje drużynę z Biskupca na ósmej lokacie z dorobkiem 13 punktów. Olimpia II jest na miejscu piątym, zdobyła trzy oczka więcej. Tęcza w minionej kolejce przegrała na własnym terenie z Polonią Lidzbark Warmiński 1:2 i była to ich trzecia porażka w trwającym sezonie. Na zdobycz punktową złożyły się cztery zwycięstwa i remis. Co ciekawe Tęcza znakomicie prezentuje się w meczach wyjazdowych, w których zawsze zdobywa punkty. W delegacji grała czterokrotnie, wygrała w trzech próbach (w Dobrym Mieście z DKS-em 3:2, w Lubawie z Motorem 1:0 oraz w Iłowie z Polonią 2:0), podział punktu przytrafił się w pierwszej kolejce w Ełku z Mazurem, wówczas gole nie padły.

W zeszłym sezonie Tęcza dwukrotnie wygrała z Olimpią II, w Elblągu 3:1, w rewanżu 1:0 i tym samym zaczęła poprawiać statystyki bezpośredniej rywalizacji. Łącznie doszło do siedmiu meczów, Olimpia II wygrywała czterokrotnie, był jeden remis. Najlepszym strzelcem pozostaje Jakub Branecki, który obecnie występuje na zapleczu Ekstraklasy w Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Wychowanek Olimpii z czterema golami jest aktualnie najlepszym strzelcem swojej obecnej drużyny. 

11.11.2018 r. Olimpia II – Tęcza 0:0
15.06.2019 r. Tęcza – Olimpia 2:3 (Perlejewski, dwie samobójcze)
21.09.2019 r. Tęcza – Olimpia II 0:3 (Siwko, Milanowski, Bucio)
06.12.2020 r. Olimpia II – Tęcza 5:0 (Bohm, Branecki x2, Poliński, Perlejewski)
13.06.2021 r. Tęcza – Olimpia II 0:2 (Branecki x2)
18.09.2022 r. Olimpia II – Tęcza 1:3 (Kordykiewicz)
22.04.2023 r. Tęcza – Olimpia 1:0

Na spotkanie Olimpia II Elbląg z Tęczą Biskupiec odbędzie się w niedzielę 1 października. Pierwszy gwizdek o godz. 15:30, spotkanie na boisku trawiastym w kompleksie boisk sportowych MOSiR przy ul. Skrzydlatej 1A. Wstęp bezpłatny.

             _______________________________________________________________________