Menu Zamknij

TRENING NIE KOŃCZY SIĘ PO WYJŚCIU Z BOISKA (2009)

W ostatnim czasie rocznik 2009 przechodzi duże zmiany, a teraz sztab wraz ze swoimi podopiecznymi postanowił wprowadzić kolejne. Grupa rozpoczyna cykl, którego zadaniem jest doskonalenie swoich umiejętności poprzez zmienianie nie do końca zdrowych nawyków. Więcej szczegółów zdradzą trenerzy Maciej Szpila i Tomasz Gapski.

W naszej drużynie rozpoczęliśmy dodatkowy cykl treningów pod hasłem „Trening nie kończy się po wyjściu z boiska”. Naszym celem jest zbudowanie świadomości u zawodników, że nie tylko praca podczas zajęć treningowych wpływa na ich rozwój piłkarski, ale również codzienne czynności mają na ten rozwój duży wpływ. 

W pierwszej części naszego cyklu treningowego skupiliśmy się na zmianie złych nawyków oraz zastąpienie ich tymi dobrymi. Zawodnicy sami musieli określić swój zły nawyk i wymyślić działanie/ czynność, która pozytywnie wpłynie na ich rozwój. Swoje postanowienia spisaliśmy na kartkach, które podpisaliśmy, aby oficjalnie rozpocząć naszą zmianę na lepsze. 

Pomysłów powstało wiele. Część zawodników postanowiła mniej czasu spędzać przed telefonem i komputerem, a w zamian za to doskonalić np. żonglerkę. Inni zawodnicy postanowili poświęcić swój wolny czas na ćwiczenia motoryczne z obciążeniem własnego ciała. Są też tacy gracze, którzy chcą zmienić swoje nawyki żywieniowe – odpuścić słodkie napoje na rzecz wody, wprowadzić do swojej diety odpowiednie ilości warzyw oraz owoców. 

Każda zmiana na lepsze jest dobra. Najważniejsze, aby zawodnicy utrzymali się w swoich postanowieniach przez 21 dni. Po tym czasie planujemy zorganizować spotkanie w sali konferencyjnej, gdzie każdy z zawodników zda raport z realizacji swojego celu. Oczywiście trenerzy również uczestniczą w naszym wyzwaniu. Jesteśmy jedną drużyną, więc z zadań musi wywiązać się każdy! 

W kolejnych etapach naszego, dodatkowego cyklu treningowego planujemy skupić się na treningu mentalnym, w którym będziemy budować pewność siebie oraz popracujemy nad prawidłowym odżywianiem.

Pozdrawiamy,
Trenerzy rocznika 2009.