Menu Zamknij

Tu gramy: Stadion Miejski w Jastrzębiu-Zdroju

Dzisiejszy mecz zostanie rozegrany na Stadionie Miejskim, zlokalizowanym przy ul. Harcerskiej 14B w Jastrzębiu-Zdroju. Obiekt został wzniesiony z myślą o grze jastrzębian w najwyższej klasie rozgrywkowej, stąd też jego zauważalny, reprezentacyjny charakter.

Fot. MOSiR Jastrzębie

Niemałym zaskoczeniem jest fakt, że stadion został wpisany w krajobraz wielkiego blokowiska. Najbliższe bloki mieszkalne znajdują się zaledwie 20-30 metrów od ogrodzenia.

Całkowita pojemność trybun jest oszacowana na 5 500. miejsc.

Ciekawostka: Z uwagi na planową na 20 tys. osób pojemność oraz oddanie stadionu do użytku wraz z masztami oświetleniowymi i częściowo zadaszoną trybuną, obiekt w 1989r, czyli w chwili oddania do użytku należał do ścisłej krajowej czołówki. Nie może dziwić zatem fakt, że odbył się tu mecz reprezentacyjny między Polską a Czechosłowacją w 1992 roku. Był to i ostatni mecz międzynarodowy na tym stadionie, i ostatni mecz Czechosłowacji przed jej rozpadem. Co ciekawe, stadion wybudowano już z pełnym rurarzem do podgrzewania murawy, co w chwili otwarcia obiektu było ewenementem.

Najkrótsza trasa prowadząca z A8 na stadion Jastrzębia liczy sobie 601km.

fot. Radio90

Transmisję z dzisiejszego spotkania obejrzysz na platformie WP Pilot! 


GŁÓWNYMI SPONSORAMI OLIMPII ELBLĄG SĄ: