Menu Zamknij

Z GRANICĄ PO RAZ DRUGI (forBET IV Liga)

fot. Olimpia Elbląg (Marek Lewandowski)

Po ostatnim remisie z liderem ligi przyszedł czas na równie trudne zadanie. Rezerwy Olimpii Elbląg zmierzą się z 4. w tabeli Granicą Kętrzyn. Starcie z aktualnie najefektywniejszym zespołem forBET IV ligi odbędzie się w Niedzielę, na boisku przy ul. Skrzydlatej 1A o godzinie 15:00.


Na wstępie należy wspomnieć, że przed 17. kolejką zespół z Kętrzyna zajmował 5. lokatę w tabeli. Stan ten poprawił się i po dwóch pierwszych meczach rundy wiosennej, z których Granica wywiozła 6 punktów i zdołała wspiąć się o jedno miejsce w górę. Trener Adam Fedoruk świetnie przygotował swoich podopiecznych do następnej rundy, ponieważ zdołali aż 10-krotnie pokonać bramkarzy rywali. Dzięki dobrej grze w ofensywie zespół osiągnął serię 5. spotkań bez porażki, łącznie zdobywając 19 goli oraz tracąc ich zaledwie 5. Ostatnim razem schodzili z boiska pokonani 30 października podczas 13. kolejki rozgrywek, gdy ulegli DKS-owi Dobre Miasto wynikiem 1:4.

Spoglądając na kadrę Granicy Kętrzyn, warto zwrócić uwagę na dwóch zawodników, dla których zdobycie bramki nie robi w ostatnim czasie problemu. Pierwszym z nich jest Tomasz Bobrowski, który aktualnie ma na swoim koncie 8 trafień, dających mu status najskuteczniejszego strzelca w zespole. Drugą osobą, jest 17-letni Seweryn Strzelec, który dotychczas ustrzelił 6 goli i powoli wyrasta na godnego następcę wspomnianego wcześniej Tomasza Bobrowskiego.

Ostatnie spotkanie z Granicą zakończyło się podziałem punktów i choć pierwsze 45 minut było po stronie Olimpii, to jej druga część należała już do zespołu z Kętrzyna. Podopieczni Adama Fedoruka prowadzili grę, dodatkowo zdobywając bramkę z rzutu karnego, a następnie, po udanej główce ze stałego fragmentu gry, po raz pierwszy wyszli na prowadzenie. Trzecie i ostatnie skuteczne uderzenie na bramkę okazało się być trafieniem samobójczym zawodnika KKS-u, który tym samym doprowadził do wyrównania rywalizacji, dając 1 punkt Olimpijczykom.

Bilans z jesieni:

  • Dom – 5 zwycięstw, 1 remis, 2 porażki, bramki – 19:12

  • Wyjazd – 4 zwycięstwa, 1 remis, 3 porażki, bramki – 14:10 stracone

Transfery Granicy Kętrzyn:

  • Przyszli: Kamil Zawalich (Pisa Primavera Barczewo), Marcin Książek (Wilczek Wilkowo), Patryk Sokołowicz (powrót z wypożyczenia – Jurand Barciany), Daniel Wójcik, Kacper Żelepień, Paweł Majewski (wszyscy wychowankowie klubu)

  • Odeszli: Paweł Miłoszewski (Victoria Bartoszyce), Jakub Brych (KP OBRA 1912 Kościan), Łukasz Swacha-Sock (Akademia Piłkarska Jaguar Gdańsk)


19. KOLEJKA, FORBET IV LIGA

ZKS Olimpia II Elbląg (10.) vs KKS Granica Kętrzyn (4.)

NIEDZIELA, 3 KWIETNIA, GODZINA 15:00

Transmisja LIVE na platformie www.TVCOM.pl