Menu Zamknij

WYJAZD DO WRONEK

fot. Olimpia Elbląg (Marek Lewandowski)

Naprzeciw Związkowym stanie młody, ale bardzo nieobliczalny zespół, który w tegorocznych rozgrywkach niejednokrotnie ukradł punkty faworytom, prezentując przy tym przyjemny dla oka futbol. Mecz z rezerwami Lecha Poznań w niedzielę o godzinie 13:00.


Należy zacząć od tego, że rezerwy Lecha rozgrywają jak dotąd najlepszy sezon na szczeblu centralnym. Za nami już 26. kolejek, a Kolejorz od 6 listopada 2021 roku nieustannie trzyma się tzw. strefy barażowej, która pozwala im realnie myśleć o walce o awans na zaplecze Ekstraklasy. Przypomnijmy tylko, że Lech II pojawił się w 2. Lidze stosunkowo niedawno, bo w sezonie 2019/20, stając się pierwszą w historii drużyną rezerw, która awansowała na poziom centralny. Interesująco prezentuje się także ich bilans meczów, gdyż identycznie punktują zarówno na własnym obiekcie, jak i w delegacjach. W obydwu przypadkach mają po 13 rozegranych spotkań, 6 odniesionych zwycięstw, 3 remisy oraz 4 porażki.

Drużyna Artura Węski to prawdopodobnie najbardziej nieobliczalny zespół w całej lidze. Ich wyjściowa „jedenastka” bardzo często ulega rotacjom, stąd trudno zgadywać kogo faktycznie zobaczymy na boisku od pierwszych minut. Nie oznacza to, że w drużynie nie ma pewniaków, a wręcz przeciwnie: Łukasz Norkowski, Maksymilian Pingot, Filip Wilak i Sergiej Kriwiec, to najważniejsze fundamenty drużyny, od których trener Węska najczęściej zaczyna budowę składu. Ostatni z wymienionych w przeszłości występował w pierwszym zespole Lecha, a teraz pełni rolę kapitana młodego zespołu, który potrzebuje na boisku doświadczonego lidera.

Dla Kolejorza szczególnym momentem tego sezonu była wygrana na stadionie GKS-u Bełchatów podczas 9. serii gier. Właśnie od tej chwili, a dokładniej od 18 września, rozpoczęła się ich niezwykła seria meczów bez porażki, która trwała aż do 5 marca. Wystrzał formy pozwolił im zadomowić się w gronie najlepszych drużyn eWinner 2. Ligi i nie zepsuły tego nawet 3 marcowe porażki, choć zniwelowały one przewagę nad pozostałymi drużynami, które mają duży apetyt na wskoczenie do „żółtej” strefy.

Sędzią głównym spotkania będzie Marcin Bielawski z Mysłowic, a asystować na liniach będą mu Zbigniew Szymanek oraz Wiktor Wątroba. W roli sędziego technicznego zobaczymy Pawła Szutę.27. kolejka, EWINNER 2. Liga

KKS Lech II Poznań (5.) vs ZKS Olimpia Elbląg (7.)

niedziela, 10 kwietnia, godzina 13:00
Stadion we wronkach, ul. leśna 15

 

Transmisję obejrzysz w mobilnej aplikacji eWinner (bezpłatna) oraz dzięki platformie SPORTIZE (mobilna aplikacja i strona www / miesięczny abonament 23,99 zł obejmuje wszystkie mecze eWinner 2. Ligi).


GŁÓWNYMI SPONSORAMI OLIMPII ELBLĄG SĄ: