Menu Zamknij

PODRÓŻ NA LUBELSZCZYZNĘ

fot. Olimpia Elbląg (Marek Lewandowski)

Pora na najprawdopodobniej najciekawszy pojedynek w ramach 23. kolejki eWinner 2. Ligi. Piłkarze Tomasza Grzegorczyka wyruszają w podróż do Lublina, by na miejscu powalczyć o punkty z rozpędzonym Motorem. Początek meczu o godzinie 16:00.


O jakości Motoru Lublin mówi nie tylko pozycja w tabeli (4.), ale także wysoka forma. Drużyna Marka Saganowskiego nie przegrała meczu o punkty od 7 listopada 2021 roku i aktualnie może pochwalić się serią 6 spotkań bez odniesionej porażki (4 zwycięstwa i 2 remisy). Ich powrót po zimowej przerwie może napawać kibiców optymizmem, a ponowne wskoczenie do strefy barażowej i zbliżenie się do podium jedynie potwierdza, że w Lublinie bardzo poważnie myśli się o awansie do Fortuna 1. Ligi.

Szanse na promocję na pewno są duże, a jeszcze bardziej zwiększa je kilka indywidualności w składzie. W tym miejscu nie sposób nie wspomnieć o dwóch ex-Olimpijczykach, czyli Michale Fidziukiewiczu oraz Sebastianie Madejskim. Pierwszy z wymienionych to aktualny król strzelców eWinner 2. Ligi, mający w swoim dorobku 16 ligowych trafień, zaś drugi to jeden z najlepszych golkiperów w całej lidze. Dość powiedzieć, że Motor Lublin stracił najmniej bramek w rozgrywkach ligowych (20), a Madej może pochwalić się 9. czystymi kontami w 17. spotkaniach.

Arena Lublin, a więc stadion, na którym za moment zobaczymy starcie na szczycie eWinner 2. Ligi, to również bardzo mocny punkt Motorowców. Gospodarze stracili tutaj tylko 7 bramek i co jasne jest to najlepszy wynik w lidze, a zestawiając je z golami zdobytymi (20) otrzymujemy bilans +13. W tym względzie lepsi są jedynie Chojniczanka Chojnice oraz Stal Rzeszów (+20). O tym, jak trudny jest to teren dla Olimpii świadczy także historia potyczek. Ostatni raz Związkowi cieszyli się ze zwycięstwa w Lublinie w sezonie 2015/16 podczas pamiętnych baraży.

Drużyna Tomasza Grzegorczyka jedzie na Lubelszczyznę w pełnym składzie osobowym, nie licząc Mateusza Dudka, który jeszcze nie wrócił do pełni zdrowia. Na baczności muszą się mieć Miłosz Kałahur oraz Łukasz Sarnowski, którzy mają na swoim koncie po 3 żółte kartki i jeśli otrzymają kolejne napomnienie, będą musieli oglądać spotkanie ze Stalą z perspektywy trybun.

Zawody poprowadzi Konrad Kiełczewski z Wasilkowa, a asystować na liniach będą mu Piotr Podbielski oraz Paweł Smyk. W roli sędziego technicznego zobaczymy Karola Iwanowicza.


23. kolejka, EWINNER 2. Liga

RKS Motor Lublin (4.) vs ZKS Olimpia Elbląg (6.)

sobota, 12 marca, godzina 16:00
arena lublin, ul. stadionowa 1

 

Transmisję obejrzysz w mobilnej aplikacji eWinner (bezpłatna) oraz dzięki platformie SPORTIZE (mobilna aplikacja i strona www / miesięczny abonament 23,99 zł obejmuje wszystkie mecze eWinner 2. Ligi).


GŁÓWNYMI SPONSORAMI OLIMPII ELBLĄG SĄ: