Menu Zamknij

PODTRZYMAĆ DOBRĄ FORMĘ

fot. Olimpia Elbląg (Marek Lewandowski)

Wygrana przed kilkoma dniami nad Zniczem była bardzo istotna w kontekście walki o baraże. Po pierwsze Związkowi zgarnęli trzy punkty, po drugie przełamali niemoc strzelecką i zdobyli dwie bramki, a po trzecie zbudowali pozytywne morale przed kolejnym spotkaniem. Teraz Olimpijczycy wybierają się na przedostatni wyjazd w tym sezonie, a ich miejscem docelowym jest Grodzisk Mazowiecki, gdzie ugości ich miejscowa Pogoń.


Rywal Olimpii także walczy o swoje cele, lecz ich priorytetem jest utrzymanie. Rola beniaminka bywa niewdzięczna i trudna, o czym przekonuje się zespół Krzysztofa Chrobaka. Od 14. kolejki, a więc od porażki na Agrykola 8, Pogoń nie jest w stanie opuścić strefy spadkowej, a dopiero niedawno udało się im nie przegrać dwóch meczów z rzędu. Ich najdłuższa seria w tegorocznych rozgrywkach robi wrażenie, bo wynosi ona 8 meczów, jednak jest to historia jeszcze z rundy jesiennej, która zdecydowanie była dużo bardziej szczęśliwa, aniżeli ta wiosenna.

Pogoniści swój ostatni mecz rozgrywali przed własną publicznością, goszcząc Garbarnię Kraków. To spotkanie jest dobrym przykładem na to, że w żaden sposób nie można ich lekceważyć, gdyż potrafili w drugiej odsłonie podnieść się z kolan i odrobić dwubramkową stratę, dzięki czemu dopisali do swojego konta 1 punkt. Znana wszystkim sympatykom futbolu sentencja „Jesteś tak dobry, jak twój ostatni mecz” w tym wypadku sugeruje nam, że czeka nas bardzo ciekawa konfrontacja.

Zawody poprowadzi arbiter Maciej Pelka z Poznania, a asystować na liniach będą Maciej Cebulski i Jakub Lewczuk. W roli sędziego technicznego zobaczymy Eliasza Pawlaka.


31. KOLEJKA, EWINNER 2. LIGA

GKS Pogoń Grodzisk Mazowiecki (16.) vs ZKS Olimpia Elbląg (7.)

niedziela, 1 maja, GODZINA 17:00
STADION MIEJSKI W GRODZISKU MAZOWIECKIM, AL. MOKRONOSKICH 4

 

Transmisję obejrzysz w mobilnej aplikacji eWinner (bezpłatna) oraz dzięki platformie SPORTIZE (mobilna aplikacja i strona www / miesięczny abonament 23,99 zł obejmuje wszystkie mecze eWinner 2. Ligi).


GŁÓWNYMI SPONSORAMI OLIMPII ELBLĄG SĄ: