Menu Zamknij

W POSZUKIWANIU PIERWSZEGO ZWYCIĘSTWA

fot. Olimpia Elbląg (Lukee Sky)

Po krótkiej przerwie spowodowanej wycofaniem się z rozgrywek przez GKS Bełchatów, piłkarze Olimpii Elbląg mogą wrócić do walki o pierwszy w tym roku komplet punktów. Tym razem na Agrykola 8 zawita beniaminek ze Stężycy, który po bardzo dobrze rozegranej rundzie jesiennej, w ostatnim czasie przeżywa mały kryzys formy. Początek spotkania o godzinie 16:00.


Radunia Stężyca weszła w sezon napędzona historycznym awansem na poziom centralny i przedstawiła się wszystkim obserwatorom drugoligowych rozgrywek z bardzo dobrej strony. Szczególnie dużo pociechy z gry mieli lokalni kibice, którzy podczas rundy jesiennej tylko dwukrotnie oglądali swoich ulubieńców schodzących z boiska w smutnych nastrojach. O tym, jak niewygodnym rywalem na własnym terenie jest Radunia, dobitnie przekonali się piłkarze Tomasza Grzegorczyka, który rozegrali jeden z najsłabszych meczów w sezonie i wyraźnie ulegli rywalowi.

W danej chwili należałoby oddzielić grubą kreską to, co oglądaliśmy w minionej rundzie i nie mamy tutaj na myśli tylko dyspozycji Olimpii Elbląg. Zespół ze Stężycy ma za sobą 5 meczów, raptem 3 zdobyte punkty oraz aż 13 straconych bramek, co wyraźnie wskazuje na występujące problemy z formą oraz szczelnością defensywy. Ponadto te jedyne zwycięstwo zostało wręcz wyszarpane w samej końcówce meczu z najsłabszym zespołem w stawce, a w 49. minucie Radunia przegrywała w Ostródzie wynikiem 2:1.

Mimo wszystko, ekipa z Kaszub wciąż ma duży potencjał, ma kim straszyć na boisku i absolutnie nie można ich lekceważyć. Bazując na liczbach, najgroźniejszym piłkarzem zdaje się być, bardzo dobre znany przez elbląskich kibiców, Radosław Stępień, który ma na swoim koncie 4 bramki oraz 5 asyst i to on w głównej mierze odpowiada za kreowanie gry Raduni. Oprócz niego na uwagę zasługuje jeszcze kilku innych, ex-Olimpijczyków: Damian Szuprytowski (4 bramki i 3 asysty) oraz Janusz Surdykowski (5 bramek). Pierwszy z wymienionych, na nieszczęście trenera Letniowskiego, będzie musiał przyglądać się grze swoich kolegów z perspektywy trybun, a powodem jego absencji jest 4. żółta kartka, którą to obejrzał w ubiegłby weekend podczas konfrontacji ze Stalą Rzeszów.

Z kolei trener Tomasz Grzegorczyk ponownie może liczyć na Łukasza Sarnowskiego, który odcierpiał karę za żółte kartki i powraca do rotacji. Nieustannie, od 15 października, na baczności musi się mieć Miłosz Kałahur, któremu do pauzy brakuje jednego napomnienia, a oprócz niego do grona zagrożonych należy również Piotr Kurbiel.

Sędzią głównym tego spotkania będzie Wojciech Krztoń, a asystować na liniach będą mu Marcin Hankiewicz oraz Piotr Szubielski. W roli sędziego technicznego zobaczymy Dawida Wiśniewskiego.CENY BILETÓW W DNIU MECZU (kasa biletowa ul. Agrykola – cmentarz)

  • A1/A2: ulgowy 10zł / normalny 20zł
  • VIP: ulgowy 50zł / normalny 75zł

Dzieci do lat 6 wchodzą za darmo pod warunkiem, że są pod opieką rodzica (lub opiekuna prawnego), który ma ważny bilet lub karnet. Ulga dotyczy TYLKO dzieci w wieku 7-18 lat (do rocznika 2005). Prosimy i uczulamy o zabranie ze sobą dokumentu weryfikującego ulgę (dowód osobisty, legitymacja).

BRAMY WEJŚCIOWE DLA POSZCZEGÓLNYCH SEKTORÓW

  • A1 – ul. Agrykola
  • A2 i VIP – ul. Kościuszki (tor Kalbar)
  • Brama od ul. Wspólnej będzie zamknięta!

26. kolejka, EWINNER 2. Liga

ZKS Olimpia Elbląg (8.) vs KS Radunia Stężyca (9.)

sobota, 2 kwietnia, godzina 16:00
Stadion miejski w elblągu, ul. agrykola 8

 

Transmisję obejrzysz w mobilnej aplikacji eWinner (bezpłatna) oraz dzięki platformie SPORTIZE (mobilna aplikacja i strona www / miesięczny abonament 23,99 zł obejmuje wszystkie mecze eWinner 2. Ligi).


GŁÓWNYMI SPONSORAMI OLIMPII ELBLĄG SĄ:

Współorganizatorem imprez podczas meczów EWINNER 2. Ligi oraz forBET IV Ligi, jest Miasto Elbląg.